Të paktën 21 viktima nga sulmet në Harkiv

Të paktën 21 viktima nga sulmet në Harkiv

Të paktën 21 persona janë vrarë dhe 112 janë plagosur pas sulmeve në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, Harkiv.

Megjithatë, guvernatori i Administratës Rajonale të Harkivit, Oleh Synegubov, ka thënë se të gjitha sulmet ruse “janë zmbrapsur” dhe pozicionet janë mbajtur, pavarësisht bombardimeve të martën dhe në orët e para të mëngjesit të mërkurës.

Ai ka thënë se “armiku rus është përballur me humbje të mëdha”.

Mediat kanë raportuar se trupat ruse kanë hyrë në zonat veriore dhe verilindore të qytetit, teksa ky territor është sulmuar nga ajri.