3polding5-780x439

Samsung tregon ekran të dyfishtë OLED të palosshëm

Samsung ka prezantuar një ekran të ri të palosshëm.

Në vend të një palosje të si ajo me Galaxy Z FOLD, ajo është e palosur në një S-formë.

Në Display Week 2021, e cila u mbajt praktikisht këtë vit, Samsung prezantoi për herë të parë ekranin e ri OLED.

Ekrani mund të shpaloset në një madhësi maksimale prej 7,2 inç, transmeton Telegrafi.

Ai është i palosur brenda dy herë dhe jashtë. Për krahasim: Galaxy Z Flip ka një madhësi ekrani prej 6.7 inç kur hapet, Galaxy Z Fold 2 ka një ekran 7.6-inç.

Një tjetër zhvillim për të cilin po punon kompania është një kamerë e padukshme.

Kamera e instaluar nën ekran u shfaq në një laptop koncept.

As kjo teknikë nuk është e re. Për shembull, ZTE tashmë ka treguar një telefon inteligjent me një kamerë të përparme nën ekran. /Telegrafi/