154770140_10160807471357166_4269730521954162096_n-780x439

Prishtinë, nis ndërtimi i Qendrës për Autizëm dhe sindromën Down

Në Prishtinë ka nisur ndërtimi i Qendrës për Autizëm dhe Sindromën Down.

Lajmin e ka bërë të ditur, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

“Qendra për Autizëm dhe Syndromen Down po ndërtohet me shpejtësi të madhe. Qendra e bashkëfinancuar nga Komuna jonë, TIKA si dhe shoqatat Autizmi dhe Syndrome Down do të jetë qendra e parë dhe e vetme e këtij lloji në Kosovë”, ka thënë Ahmeti. /Telegrafi/

 

 

Shopping Basket
IOS
ANDROID
DONACION
DËRGO MESAZH