Përfundon takimi Erdoğan-Biden

Përfundon takimi Erdoğan-Biden

Ka përfunduar takimi mes presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe presidentit të SHBA-së, Joe Biden, në kuadër të Samitit të Liderëve të G20 në Romë, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi mes Erdoğan dhe Biden në Qendrën e Kongreseve Nuvola, ku po mbahet Samiti, ka zgjatur 1 orë e 10 minuta.

Takimi u zhvillua i mbyllur për media ndërsa mori pjesë edhe kryediplomati turk, Mevlüt Çavuşoğlu.