Rtv Pendimi

Myftiu Tërnava takoi kryetarin e Prizrenit, z. Mytaher Haskuka

Myftiu Tërnava takoi kryetarin e Prizrenit, z. Mytaher Haskuka

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij dhe nga kryetari i Këshillit të BI-së së Prizrenit,  ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Prizrenit, Mytaher Haskuka.

Kryetari Haskuka vlerësoi lart rolin e Bashkësisë Islame të Kosovës, duke falënderuar Myftiun Tërnava për punën e tij dhe të institucionit të BIK-ut për promovimin e kulturës fetare dhe respektit të ndërsjellë ndërmjet besimeve dhe feve të ndryshme në veçanti  për kontributin që  Kosova është një shembull i tolerancës etnike dhe fetare një vlerë shumë  e  çmuar e  popullit tonë.

Kurse nga ana e tij, Myftiu Tërnava falënderoi kryetarin Haskuka për pritjen dhe për bashkëpunimin e deritanishëm që kanë pasur, duke nënvizuar  se BIK-u dhe Këshilli i BI-së në Prizren  kanë një bashkëpunim dhe rendim të aktiviteteve humanitare, sociale  në interes  të qytetarëve të komunës së Prizrenit dhe se ky bashkëpunim do të vazhdojë edhe më tutje.

TË NGJAJSHME

IOS
ANDROID
DONACION
DËRGO MESAZH