3-8-768x421

Futbollistët ndalin ndeshjen në minutën e 10-të, bëjnë iftar në fushë

Ndeshja e Ligës së parë turke në mes të Giresunspor dhe Ankara Keçiörengücü është ndalur në minutën e 10-të.

Kjo për arsye të muajit të bekuar të Ramazanit.

Futbollistët e të dyja skuadrave janë ndalur per një moment për të bërë iftar.

Pasi kane pirë ujë dhe kane ngrënë,lojtarët vazhduan lojën.

Me këtë veprim treguan edhe njëherë që aktivitetet sportive nuk janë pengesë për të agjëruar/Rtv Pendimi