arti fruit ne panair

Arti Fruit prezanton “Aroninë” në Panairin Ndërkombëtar në Prishtinë

Në Panairin Ndërkombëtar në Prishtinë, që po mbahet për tre ditë, bizneset vendore kanë mundësinë të prezantojnë produktet e tyre të shumta dhe unike. Një nga këto biznese që ka tërhequr shumë vëmendje është Arti Fruit, i cili po prezanton një gamë të gjerë produktesh të bazuara në aroninë, një frut me vlera të jashtëzakonshme ushqyese dhe shëndetësore. Themeluesi i saj është Esat Berisha, shkruan Opoja.net.

Arti Fruit ka sjellë në panair disa produkte të ndryshme nga aronia, përfshirë lëngun e aronisë, pluhur aronisë, çajin dhe kapsulat e aronisë. Këto produkte kanë ngjallur interes të madh tek vizitorët, të cilët po ndalen në tendën e Arti Fruit për të mësuar më shumë për përfitimet që ofron aronia.

Vizitorët kanë treguar interes të veçantë për produktet e Arti Fruit, duke i pyetur për përfitimet shëndetësore të aronisë, e cila është e njohur për vetitë e saj antioksiduese dhe përmirësimin e sistemit imunitar. Përfaqësuesit e Arti Fruit kanë qenë të gatshëm t’u përgjigjen pyetjeve dhe të demonstrojnë mënyrat e ndryshme të përdorimit të produkteve të tyre.

Panairi, i cili ka tërhequr një numër të madh vizitorësh që nga dita e parë, po vazhdon të sjellë së bashku konsumatorë dhe biznesmenë nga Kosova dhe vende të tjera si Zvicra, Gjermania dhe Maqedonia. Arti Fruit ka arritur të krijojë një interes të konsiderueshëm edhe jashtë kufijve të Kosovës, duke promovuar aroninë si një produkt cilësor që mund të përmbushë nevojat e tregjeve ndërkombëtare.

Panairi Ndërkombëtar në Prishtinë është një mundësi e shkëlqyer për Arti Fruit që të rrisë njohjen dhe të zgjerojë tregun e saj. Përmes këtij evenimenti, Arti Fruit po tregon se prodhimet vendore kanë potencial të madh për t’u bërë pjesë e tregut global, duke ofruar produkte me cilësi të lartë dhe përfitime të shumta për shëndetin e konsumatorëve.

Rëndësia e Pjesëmarrjes në Panaire

Panairet ndërkombëtare si ky në Prishtinë janë të rëndësishme për bizneset vendore që duan të rriten dhe të zgjerohen. Ato ofrojnë një platformë ideale për të prezantuar produkte të reja, për të krijuar kontakte të reja biznesi dhe për të kuptuar më mirë tregun dhe konkurrencën. Për Arti Fruit, pjesëmarrja në këtë panair është një hap i rëndësishëm për promovimin e aronisë dhe produkteve të saj, duke i dhënë mundësinë të zgjerojë horizontet e saj dhe të rrisë praninë e saj në tregjet ndërkombëtare.

Në përfundim, Arti Fruit po tregon se inovacioni dhe përkushtimi për cilësi mund të çojnë në sukses dhe rritje, jo vetëm në tregun vendor por edhe në atë ndërkombëtar. Panairi Ndërkombëtar në Prishtinë është një dëshmi e qartë e këtij potenciali, duke sjellë së bashku njerëz dhe ide që promovojnë zhvillimin ekonomik dhe bashkëpunimin ndërkombëtar.

Përshkrimi i shkurtër i biznesit ArtiFruit
ArtiFruit është një firmë e specializuar në kultivimin dhe perpunimin e aronias, një pemë bimore e cila prodhon fruta të shëndetshme dhe të pasura në antioksidantë. Me një përkushtim ndaj praktikave të mira bujqësore dhe cilësisë së lartë, ne sigurojmë që çdo produkt i prodhuar nga ArtiFruit të përmbushë standardet më të larta të cilësisë dhe shijes.
Lidhja me Aronien
Kokrrat e aronisë janë kaq të natyrshme, saqë është pothuajse një gjë e rrallë. Lëngu ynë i aronisë nuk është një shuarës i zakonshëm i etjes. Një përvojë që ju nxit të hyni në harmoni me lengun, një shije e tillë që çdo gllënjkë  ju bashkon me natyrën.
Përfaqësimi ynë:
Produktet tona janë një partner i besueshëm për ju dhe të dashurit tuaj në rrugën drejt një jete sa më të mirë. Ne vërtetojmë se natyra ofron gjithçka që nevojitet për shëndetin dhe mirëqenien tonë. Prandaj, ne kultivojmë dhe përpunojm në mënyrë të kujdesshme dhe eliminojm lëndët shtesë artificiale. Qëllimi ynë është të sjellim produktet më të mira të mundshme për klientët tanë, duke na bërë liderë në treg. Megjithatë, kurrë nuk harrojmë prejardhjen tonë dhe motivimin tonë. Jemi krenarë që jemi pjesë e një lëvizjeje të përkushtuar për cilësinë e jetës, qëndrueshmërinë dhe lidhjen me natyrën.
Kultivimit i aronias:
Kokrrat tona të aronisë Aronia Melanocarpa rriten në plantacionet organike pa përdorimin e pesticideve sintetike dhe plehrave .pH neutrale  dhe me drenazh të mirë. Plantazhi yne është një vend që ka diell të mjaftueshëm
◦Përzgjedhja e cilësisë së lartë të kokrrave të aronisë.
◦Largimi i mbetjeve dhe pastrimi me uje te pijes përpara se të përpunohen.
◦Presimi i kokrrave të aronisë duke nxjerrë lëngun një herë duke ruajtur vlerat e përbërësve të tyre natyralë.
◦Lëngu i aronisë pastrohet dhe filtërohet për të larguar çdo mbetje të mundshme dhe për të siguruar një produkt të pastër dhe të freskët.
Kontrolli i cilësisë
Produktet tona në testohen nga laboratoret e akredituar ne Kosove për substanca të dëmshme, metale të rënda dhe radioaktivitet për të siguruar standardet më të larta të cilësisë.
Qëndrueshmëria
Kemi kujdes për mbrojtjen e natyrës dhe biodiversitetit në plantacionet tona dhe promovojmë një mjedis për pasardhesit tanë dhe sa më natyral.
Deklarata e besushmëris
Produktet tona janë të sigurta nga transporti nga jashtë vendit dhe janë prodhuar me pasion dhe dedikim nga ArtiFruit per ju.
Përfitimet shëndetësore të aronias
◦Antioksidantë Aronia përmban nivele të larta të polifenolëve dhe flavonoidëve, të cilat ndihmojnë në luftën kundër dëmtimit të qelizave nga radikalet elira.
◦Vitaminë C në aroni bën që ky frut të jetë një përkrahës i mirë për sistemin imunitar, duke ndihmuar në mbrojtjen kundër sëmundjeve të ndryshme.
◦Menaxhim i nivelit të sheqerit në gjak: Konsumi i aronias ndihmonë në kontrollin e niveleve të sheqerit në gjak, duke qenë një zgjedhje e mirë për njerëzit me diabet.
◦Mbështetje për sistemin kardiovaskular: ndihmon në mbrojtjen e zemrës dhe në uljen e tensionit të gjakut dhe nivelit të kolesterolit.
◦Mbështetje për shëndetin e syve: Antocianinat në aroni kanë një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e shëndetit të syve dhe në zvogëlimin e rrezikut të sëmundjeve të syve .
 Foto Lëngu i aronisë 0.5L ,përfaqëson cilësinë e lartë të produktit. Për të siguruar që lëngu ynë ka shije intensive, duke ruajtur vlerat e përbërësve të tyre natyralë, aroniat shtypen vetëm një herë. Rezultati është një lëng i drejtpërdrejtë, i njohur gjithashtu si lëng i nënës, i cili përmban vetëm aroniat më të mira organike  dhe dashurinë.
0.5 L lengë  përmban shije të pastër të aronisë (ne rekomandojmë 100 ml lëng në ditë) dhe mbani të mbrojtur nga drita.
Përbërësit: 100% lëng aronia
Nga kultivimi organik i certifikuar. Prodhuar ne Kosovë. XK-BIO-179
 Foto Çaji i Aronies Shijojeni çajin tonë me fruta të aronies! Qoftë klasikisht i nxehtë në ditët me shi ose i ftohtë në mbrëmje të buta dhe i rafinuar me një shurup frutash – me çajin tonë ArtiFruit ju keni shoqërimin e duhur të pijeve për çdo mot. Çaji ynë i frutave të aronias ka shije shumë të butë dhe vjen ekskluzivisht nga kultivimi organik i certifikuar.
Përbërësit: 100% aronia e tharë
Nga kultivimi organik i certifikuar. Prodhuar ne Kosovë. XK-BIO-179
Përgatitja: Hidhni 2-3 lugë çaji me 250 ml ujë të nxehtë dhe lëreni të qëndron për 10 minuta. Çaji Aronia është shumë i shijshëm kur nuk është i ëmbëlsuar. Mundë ti shtoni mjaltë ose ëmbëlsues të tjerë.
Foto Aronia pluhur fillon me prodhimin e aronisë, e cila përbëhet kryesisht nga lëvozhga, farat dhe tuli i kokrra të kuqe, më pas me anë te liofilizimit thahet dhe bluhet në një pluhur me ngjyrë intensive. Duke ruajtur përmbajtjen e  përqendrimeve të larta të përbërësve. Pluhuri ynë i aronisë  nuk tretet në ujë. Mund ta përdorni për pjekje, gatim ose si shtesë në shake frutash dhe smoothie.
Rekomandim: 1 lugë gjelle një herë në ditë, p.sh. si përbërës në smoothie, musli ose për pjekje
foto Suplement ushqimor organik me polifenole natyrale nga pluhuri i aronisë me 100 kapsula. 100% pluhur aronia nga bujqësia organike. Pluhuri përftohet duke bluar aronien dhe farat e aronisë. Kapsulat Aronies janë të destinuara për njerëzit që duan të përdorin të gjitha përfitimet e këtij super fruti dhe preferojnë marrjen e përshtatshme dhe të shpejtë nëpërmjet kapsulave. Merrni 1 kapsulë dy herë në ditë, mundësisht pas ngrënies. /Opoja.net/