Vidhen një sasi e konsiderueshme parash në një xhami në Gjilan

Vidhen një sasi e konsiderueshme parash në një xhami në Gjilan

Një vjedhje e rëndë është raportuar të ketë ndodhur në një xhami në rrugën “Fadil Jakupi” në Gjilan, shkruan Gazeta Sinjali.

Siç mësojnë burimet e Gazetës Sinjali, një person ka raportuar se persona të panjohur kanë depërtuar në objekt të xhamisë dhe prej aty kanë vjedhur 600 euro.

Rasti është duke u hetuar.