8E21B18E-9374-40F0-813E-5C8295C2EC23

Historia e pazakontë e vogëlushes në Turqi: Nën rrënoja më ushqeu një burrë mjekërbardhë

Të pazakonta kanë qenë historitë që po qarkullojnë nga tërmeti shkatërrues në Turqi dhe Siri.

Ajo që ka shokuar të gjithë botën është një vajzë 6-vjeçare, e cila ka treguar se një burrë me mjekër të bardhë e ka ushqyer gjatë ditëve që ka qëndruar nën rrënoja.

Vogëlushja ka zbuluar se burri e mbante mbi shpinë shtëpinë që të mos e zinte poshtë.

Askush nuk e ka besuar vajzën, deri në momentin që i janë bërë analizat dhe ka rezultuar se trupi i saj ka pasur proteinat e duhura.

Kjo ngjarje është bërë virale në rrjet, duke marrë pafund komente.

Të gjithë janë në një mendje se mrekullitë ekzistojnë./abcnews.al