Hajnat futen në xhami në Mitrovicë, vjedhin rreth 700 euro

Hajnat futen në xhami në Mitrovicë, vjedhin rreth 700 euro

Objektet fetare janë bërë cak i shpeshtë i vjedhjeve nga hajdutët, shkruan Gazeta Sinjali.

Një vjedhje e tillë është shënuar dje në Suhadoll të Mitrovicës.

Gazeta Sinjali mëson nga burimet se një burrë ka raportuar se persona të panjohur janë futur në xhami dhe nga aty kanë vjedhur një shumë parash.

Sinjali mëson se nga xhamia janë vjedhur 600-700 euro.