Pice shtepie

Per brumin na duhet:
500 gr miell,
1 maja e thate,
3/4 e nje kupe caji me uje te vaket,
4 luge supe vaj ulliri,
1 luge te vockel krip, dhe nje sheqer

Per mbushjen:
djath,
speca,
domate,
qep,
bacon.

Pergatitja:
Ne fillim fillojme me brumin, veme ne nje ene te madhe majan, ujin,sheqerin, dhe nje kupe Nga mielli. I perziejme te gjitha bashke dhe e leme 30 minuta. Eshte bere si qull.

Mbas 30 minutash hedhim vajin dhe te tjerat do bejme nje tope prej brumi! E mbulojme ne nje vend te ngrohte dhe e leme per 1 ore e 30 minuta.

Nderkohe kemi prere te gjitha perimet dhe i kemi hedhur Nga siper kripe piper dhe pak vaj ulliri! Kur brumi eshte gati hapim 2 pete te trasha reth 30cm. I veme ne 2 tepsi, i leme prape per 30 min. Pastaj i cpojme me pirun gjithandej, lyejme ne filim me calce domate, pastaj hedhim te gjitha perimet me rradhe.

Ne fund e mbulojme me djathin dhe e pjekim ne 200 gr per 20 minuta!! Ju befte mire. Mund te vini cfare te doni lart sipas deshires tuaj.

Nga https://www.facebook.com/KuzhinaImeal?fref=ts