Muffin me cokollate

Perberesit:
3 veze ,
2 gota miell ,
1 gote sheqer ,
1/2 gote vaj ulliri ,
1 gote kos ,
1 pako pluhur per embelsira ,
2 luge nutela ,
lekur limoni ,
100 gr cokollat ne copa te vogla .

Pergatitja:
Hedhim te gjithe perberesit ne nje tas pervec nuteles dhe cokollates ,i perziejme mire me mixser , me pas hedhim nutela e trazojm mire . Marim format per muffin hedhim nga 2 lug ne cdo forem hedhim copat e cokollates siper , i fusim ne furre 180 grd per 35 mint . Ju befte mire