Kadaif i mbështjell në formë role


Për 4-5 persona duhet:

500 gramë kadaif
1 kg sheqer;
1 filxhan çaji arra të qëruara e të shtypura;
200 gramë gjalpë.

Kadaifin e shkriftojmë dhe pastaj e ndajmë në pjesë të barabarta dhe bëjmë mbështjelljen duke vënë Brenda dhe i pjekim në furrë me temperature mesatare. I sherbetoni duke e aromatizuar me kanellë.

nga pertymoter.net