Byrek me fasule

Ziejme 500 gr fasule me pas I grijme 1 qepe, erza sipas deshires I shtojme dhe vaj. Une i griva dhe nje domate, dhe i perziejme.

Zejme brumin ku hedhin 2 luge vaj, 1 luge uthull, kripe dhe uje sa te mari gjer sa te behet brumi I bute. E ndajme ne dy pjese, marim pjesen e pare, e ndajme ne 5 topa te vegjel i hapim pak, i lyejme mire me niseshte, i vejme njera mbi tjetren dhe me pas e hapim ne nje pete po te jete e trashe. Shtrojme peten ne tepsi hedhim mbushjen hapim peten tjeter ne te njejten menyre e presim i sperkasim me vaj dhe 2 filxhana uje. E pjekim ne 200 gr per 40 min. Ju befte mire