RTV Pendimi
Royal
Auto Lider
Reklama e Fatmirit
Samet taurs
Goodlife
Zyrtare: OnePlus lajmëron datat dhe kohën e lansimit të OnePlus 7
Shkenca dhe teknologjia

Zyrtare: OnePlus lajmëron datat dhe kohën e lansimit të OnePlus 7

Muslim Shop

 

OnePlus 7 u bë shumë më tepër zyrtar. Thashethemet e telefonit të ri kanë qarkulluar për një kohë, por vetë kompania sapo ka paralajmëruar se kur do të zhvillohet ngjarja zyrtare e lansimit.

Në mënyrë që të tërheq interes për pajisjen e re, kompania kineze OnePlus po mban një varg ngjarjesh të njëkohshme anembanë globit.

Kështu telefoni do të zbulohet zyrtarisht dhe anëtarët e publikut do të kenë një shans për të provuar vetë telefonin.

Biletat janë duke u shitur në OnePlus.com dhe kompania thotë se është duke shpalosur një çmim të “të hershëm” prej 16 deri në 25 prill.

Datat dhe kohët e ngjarjeve në mbarë botën janë:

Printworks, Londër – Mbretëria e Bashkuar, 4 tetor BST, 14 maj
Pier 94, Nju Jork – SHBA, 11 AM EDT, 14 maj
BIEC, Bangalore – Indi, 8:15 PM, 14 Maj
Yanqi Liqeni, Pekin – Kinë, 2PM PST, 16 Maj
OnePlus gjithashtu do të sigurojë një transmetim të drejtpërdrejt në faqen e tyre si edhe përmes YouTube, Twitter dhe Facebook.

Pajisja pritet të përdorë procesorin Snapdragon 855 së bashku me 8/10GB RAM. Ka të ngjarë të jetë një ekran me rezolucion prej 2560 x 1440 rreth 6 inç, me një kamerë që del nga brendësia. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Shitja globale e telefonave për Huawei është më e lartë se ndonjëherë më parë

Alibaba shpërndan postën me anë të “njohjes së fytyrës”

Qëndrim Ibrahimi

Telefonët iPhone 5G mund të arrijnë vitin e ardhshëm, me procesorët nga Qualcomm

Qëndrim Ibrahimi

Fluturimi i parë i aeroplanit më të madh në botë, krahët e së cilit janë më të gjatë se një fushë futbolli

Qëndrim Ibrahimi

Samsung pritet të lansoj katër modele Galaxy Note 10

Qëndrim Ibrahimi

Samsung shfaq kamerën rrotulluese të Galaxy A80

Qëndrim Ibrahimi

Korea e Jugut lanson rrjetin 5G, para kohës së pritur

Qëndrim Ibrahimi

​Prezantohet taksi fluturues kinez pa pilot

Qëndrim Ibrahimi

Mbyllet Google+

Qëndrim Ibrahimi