RTV Pendimi
Royal
Auto Lider
Goodlife
Reklama e Fatmirit
Samet taurs
Youtube largon videot propaganduese kundër përdorimit të vaksinave
Shkenca dhe teknologjia

Youtube largon videot propaganduese kundër përdorimit të vaksinave

Muslim Shop

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë thirrje, që të largohen lajmet keq informuese dhe të pabazuara në fakte, se nuk duhet marrë vaksinat për shkak se shkaktojnë më shumë dëm se dobi.

Për pasojë, shumë njerëz i janë bindur këtyre lajmeve dhe kanë ndaluar së dërguari fëmijët për vaksinim, duke rezultuar me përhapjen e shumë epidemive, kryesisht paralizën e fëmijëve, transmeton Telegrafi.

Thirrjes i është përgjigjur menjëherë Yotube, që ka nisur të largojë videot e paautorizuara, që apelojnë në ndalimin e vaksinimit, si dhe marrjen e medikamenteve tjera parandaluese.

Në këtë projekt, është bërë edhe largimi i materialeve nxitëse dhe që nuk janë të bazuara në fakte konkrete, që kanë për mesazh të njëjtin veprim.

Aksionit të njejtë i është përgjigjur edhe Facebook, duke larguar materiale kundër vaksinimit dhe mbylljen e llogarive, që vazhdimisht lëshonte lajme të tilla. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Shitja globale e telefonave për Huawei është më e lartë se ndonjëherë më parë

Zyrtare: OnePlus lajmëron datat dhe kohën e lansimit të OnePlus 7

Qëndrim Ibrahimi

Alibaba shpërndan postën me anë të “njohjes së fytyrës”

Qëndrim Ibrahimi

Telefonët iPhone 5G mund të arrijnë vitin e ardhshëm, me procesorët nga Qualcomm

Qëndrim Ibrahimi

Fluturimi i parë i aeroplanit më të madh në botë, krahët e së cilit janë më të gjatë se një fushë futbolli

Qëndrim Ibrahimi

Samsung pritet të lansoj katër modele Galaxy Note 10

Qëndrim Ibrahimi

Samsung shfaq kamerën rrotulluese të Galaxy A80

Qëndrim Ibrahimi

Korea e Jugut lanson rrjetin 5G, para kohës së pritur

Qëndrim Ibrahimi

​Prezantohet taksi fluturues kinez pa pilot

Qëndrim Ibrahimi