RTV Pendimi
Auto Lider
Goodlife
Hapja e xhamis
Samet taurs
Xiaomi promovon sërish telefonin e tyre të palosshëm
Shkenca dhe teknologjia

Xiaomi promovon sërish telefonin e tyre të palosshëm

Muslim Shop

dërsa Samsung përgatitet të lansojë Samsung Fold muajin e ardhshëm, dhe Huawei e përgatit konkurrentin e tyre në formën e Mate X, Xiaomi ka postuar në rrjetin social Weibo për të na dhënë një pamje të shkurtër për telefonin e tyre të ardhshëm.

Prodhuesi kinez ka marrë një qasje të ndryshme me prototipin e tij të palosshëm. Xiaomi paloset në dy vende të veçanta, duke e mbështjellë ekranin rreth pjesës së jashtme të pajisjes me nyje në të dyja anët e ekranit të shtrirë si tablet.

Xiaomi tregoi për herë të parë prototipin e telefonit të palosshëm në janar, kur Lin Bin, bashkë-themelues dhe president i kompanisë, shpjegoi se telefoni ishte një prototip që kompania do ta konsideronte ta vendoste në prodhim nëse kishte interes të mjaftueshëm.

Videoja më e re sugjeron se patjetër ka pasur interes të mjaftueshëm dhe Xiaomi është duke ecur përpara me prodhimin.

Kjo është emocionuese, sepse telefoni i palosshëm i Xiaomi mund të jetë shumë më i volitshëm se disa nga rivalët e tij.

Ndërsa Samsung Galaxy Fold do të kushtojë 1,799 £ në Mbretërinë e Bashkuar dhe 1,980 dollarë në SHBA, Mate X i Huawei do të kushtojë rreth £ 1,997, një raport javën e kaluar deklaroi se telefoni i palosshëm i Xiaomi do të shitet me pakicë për 999 dollarë në SHBA dhe 999 euro në Evropë. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Alibaba shpërndan postën me anë të “njohjes së fytyrës”

Qëndrim Ibrahimi

Telefonët iPhone 5G mund të arrijnë vitin e ardhshëm, me procesorët nga Qualcomm

Qëndrim Ibrahimi

Fluturimi i parë i aeroplanit më të madh në botë, krahët e së cilit janë më të gjatë se një fushë futbolli

Qëndrim Ibrahimi

Samsung pritet të lansoj katër modele Galaxy Note 10

Qëndrim Ibrahimi

Samsung shfaq kamerën rrotulluese të Galaxy A80

Qëndrim Ibrahimi

Korea e Jugut lanson rrjetin 5G, para kohës së pritur

Qëndrim Ibrahimi

​Prezantohet taksi fluturues kinez pa pilot

Qëndrim Ibrahimi

Mbyllet Google+

Qëndrim Ibrahimi

Shkenctarët japonez shpikin ngjyrën që bllokon sinjalet Wi-Fi

Armend Emurllahu