RTV Pendimi
Vivo lanson telefonin e lojërave IQOO, me 12GB RAM
Shkenca dhe teknologjia

Vivo lanson telefonin e lojërave IQOO, me 12GB RAM

Vivo lajmëroi telefonin inteligjent IQOO të nën-markës që kishte një memorie masive brenda dhe sigurisht që duket se është një ëndërr e një fansi të lojërave. Nën-marka e parë u shfaq këtë muaj, dhe sot, telefoni është zyrtar.

IQOO do të jetë në dispozicion për rreth 450 dollarë për modelin 6 / 128GB dhe rreth 640 dollarë për versionin e përmirësuar 12 / 256GB. Do të ketë edhe dy versione ndërmjetëse me 8GB RAM dhe 128 ose 256GB hapësirë ruajtjeje.

Telefoni është i mundësuar nga procesori Qualcomm Snapdragon 855. Ekrani është një panel AMOLED prej 6.41 inç me rezistencë të ujit dhe rezolucione prej 2,340 x 1,080 pikselë.

Pajisja poashtu përmban vendosjen e trefishtë të kamerës në pjesën e prapme (12/13 / 2MP) dhe një bateri 4,000mAh me teknologjinë e shpejtë të ngarkimit nga Vivo. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

A po zhvillon Google telefonin e tyre të palosshëm?

Qëndrim Ibrahimi

Gmail dhe Google Drive po përjetojnë ndërprerje në disa vende të botës

Kushtrim Guraj

Windows 10 ofron mundësinë e shtyrjes së përditësimeve deri në 35 ditë (Foto)

Qëndrim Ibrahimi

Apple planifikon të prodhojë iPad me çmime më të lirë

Armend Emurllahu

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Armend Emurllahu

Galaxy S10 cilësohet si telefoni me ekranin ‘më të mirë ndonjëherë’

Armend Emurllahu

Huawei P30 Pro do të mbështes ngarkimin prej 40W

Armend Emurllahu

LG G8 ThinQ mund të kontrollohet edhe me lëvizjen e dorës

Armend Emurllahu

Youtube largon videot propaganduese kundër përdorimit të vaksinave

Armend Emurllahu