RTV Pendimi
Ne prang te ramazanit
Samet taurs
Auto Lider
Hapja e xhamis
Goodlife
Kuzhinë

Vezë të tiganisura me patëllxhanë

Muslim Shop

Përbërësit për 4 persona:

– 4 kokrra vezë
– 2 lugë gjelle gjalpë
– 2 copë patëllxhanë
– 4 thelpinj hudhra
– 4 feta proshutë
– 2 kokrra domate
– 2 lugë gjelle vaj

Përgatitja:

Presim patëllxhanët dhe i kriposim. I lëmë 1 orë të kullojnë lëngun.

Ndërkohë i heqim lëkurën domateve dhe farat i shtypim dhe i hedhim në një tigan me pak vaj dhe gjalpë.

Shtojmë hudhrën të shtypur dhe i skuqim në zjarr të ngadalshëm që të bëhen si pure e hollë.

Skuqim lehtë patëllxhanët në skarë pasi i lyejmë me pak vaj dhe i shtojmë në një pjatë. Njëkohësisht skuqim me gjalpë proshutën të prerë në feta të holla dhe i kullojmë.

Në yndyrë skuqim vezët sy, e kullojmë dhe e vendosim mbi patëllxhanët, ndërsa sipër hedhim në mënyrë të shpërndarë proshutën.

Postimet e ngjajshme

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Qëndrim Ibrahimi

Receta për ‘muffin’ pa gluten dhe pa alergjenë

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga spinaqi

Qëndrim Ibrahimi

Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten

Qëndrim Ibrahimi

Ëmbëlsirë çokollate

Qëndrim Ibrahimi

Omëletë pranverore me domate, rrika dhe djathë do të jetë kafjalli juaj më i pëlqyer!

Qëndrim Ibrahimi

Makarona me mish toni për drekë apo darkë të shpejtë

Qëndrim Ibrahimi