RTV Pendimi
Royal
Reklama e Fatmirit
Samet taurs
Auto Lider
Goodlife
Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve
Kuzhinë

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Muslim Shop

 

Përbërësit:

– 1 konservë sardele,
– 1 qepujkë e prerë në feta,
– disa degë të vogla majdanozi,
– 2 thelpinj hudhre të grirë imët,
– piper i freskët i zi i bluar,
– kripë,
– 4 vezë,
– tost dhe salcë të nxehtë për shërbim.

Përgatitja:

Nxehni furrën në 200 gradë Celsius dhe nxehni enën për shërbim në furrë pesë minuta.

Qitni sardelet, pritni qepujkën, majdanozin e grirë dhe hudhrën e grirë në enën e nxehur. Shtoni piperin e zi dhe ktheni enën në furrë pesë minuta.

Nxirreni enën nga furra, thyeni katër vezë në një enë dhe ngadalë shtoni sipër sardeleve.

Qitni kripë dhe piper dhe pastaj ktheni enën edhe shtatë minuta në furrë, derisa të bardhët e vezëve të zihen.

Nxirreni enën nga furra dhe lëreni të qëndrojë pesë minuta, pastaj shërbejeni me tost dhe salcë të nxehtë.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

Postimet e ngjajshme

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Qëndrim Ibrahimi

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Qëndrim Ibrahimi

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Qëndrim Ibrahimi

Receta për ‘muffin’ pa gluten dhe pa alergjenë

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga spinaqi

Qëndrim Ibrahimi