RTV Pendimi
Hapja e xhamis
Auto Lider
Samet taurs
Ne prang te ramazanit
Goodlife
Ullinjtë e zi të shëndetshëm për sy
Shëndetësi

Ullinjtë e zi të shëndetshëm për sy

Muslim Shop

Ullinjtë e zi janë një burim i madh i vitaminës E, e cila ka aftësinë e shkëlqyer për të neutralizuar radikalët e lirë në yndyrën trupore.

Po ashtu edhe afërsisht një filxhan me ullinj të zinj përmbajnë sasinë e rekomanduar të vitaminës A që nevojitet për një ditë.

Kjo vitaminë është vendimtare për shëndetin e syve.

Kjo lejon që syri të dallojë më mirë dritën dhe errësirën duke përmirësuar kështu edhe shikimin gjatë natës. Për më tepër, Vitamina A besohet të jetë efektive kundër kataraktave, degjenerimit makular, glaukomës dhe sëmundjeve okulare të lidhura me moshën.

Postimet e ngjajshme

Pediatri paralajmëron: Cilët viruse janë aktualisht te vogëlushët

Qëndrim Ibrahimi

Lloji më i mirë i çajit për ta parandaluar rritjen e sheqerit në gjak

Qëndrim Ibrahimi

Gjysmë limoni dhe sodë bikarbonati: Çfarë shëron ky kombinim i fuqishëm!

Qëndrim Ibrahimi

Dredhëzat organike parandalojnë kancerin, kurse ato me pesticide e nxisin

Qëndrim Ibrahimi

ALERGJITË SEZONALE TEK TË RRITURIT DHE FËMIJËT

Kushtrim Guraj

Trajtimi i personave me dhimbje të shpinës

Qëndrim Ibrahimi

Si t’i dalloni shenjat e hershme të autizmit?

Kushtrim Guraj

Qepët mund të ulin rrezikun për sulme të zemrës

Kushtrim Guraj

Zvogëlojeni dhimbjen e shpinës duke marrë vitaminë D

Qëndrim Ibrahimi