RTV Pendimi
Auto Lider
Kompania Ziel Bau
Akademi Kuranit
Goodlife
Flyer Fahrschule struga
Lajme

Shqiptarët në Zvicër mbledhin qindra mijëra franga për skamnorët (Foto)

Qindra mijëra franga u mblodhën për shoqatën “Jetimat e Ballkanit”, në tribunën islame me qëllim të vazhdimit të ndihmës për skamnorët.

Të shtunën më 03 nëntor 2018 u organizua edhe një tribunë për Shoqatën “Jetimat e Ballkanit”, kësaj radhe tribuna u mbajtë në Biel në Zvicër. Edhe kjo tribunë u realizua në organizimin e Urim Hoxhës, ku pjesëmarës kanë qenë mbi 1200 persona të cilët kanë udhëtuar nga shtetët tjera si: Gjermani, Itali, Francë, Austri etj,  shkrun RTV Pendimi.

Qëllimi i tribunës ishte: T’i ndihmojmë “Jetimat e Ballkanit”

E rëndësishme është që në këtë tribunë mernin pjesë edhe shumë hoxhallarë dhe persona me shumë rëndësi si: Halil Kastrati, Dr.Musa Musai, Dr. Zekerija Bajrami, Vëllezërit Kurtishi dhe organizatori Urim Hoxhaj. Kjo tribunë është moderuar nga Hevzi Hasani dhe është transmetuar drejtpërdrejt në RTV Pendimi (Sponzor medial).

Ajo që duhet thekësuar është se në këtë tribune janë mbledhur deri në 116 mijë franga për Jetimat e Ballkanit.

 

Biel ZVICËR 3 Nëntor 2018

 

Postimet e ngjajshme

Kosovë, Bahtiri i dorëzon Veselit peticionin për bashkimin e Mitrovicës

Kushtrim Guraj

Suedi, dënohet një politikan për fyerje ndaj muslimanëve

Kushtrim Guraj

Mbi 15 milionë automjete të reja pasagjerësh janë regjistruar në BE në vitin 2018

Kushtrim Guraj

Katari dhuron 50 milionë dollarë për refugjatët sirianë

Kushtrim Guraj

OKB dërgon 33 maunë me ndihma në Siri

Kushtrim Guraj

Fondacioni Maarif dhe Diyanet nënshkruajnë protokoll bashkëpunimi

Kushtrim Guraj

Migranti irakian në Turqi: Policët detarë grekë “u përpoqën të na vrasin”

Kushtrim Guraj

Policia izraelite bën për spital drejtorin e xhamisë Aksa

Kushtrim Guraj

Erdoğan bisedë telefonike me Trump

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: