RTV Pendimi
Auto Lider
Akademi Kuranit
Kompania Ziel Bau
Goodlife
Flyer Fahrschule struga
Thaçi shpalli vitin 2019, vit të NATO-s në Kosovë
Lajme

Thaçi shpalli vitin 2019, vit të NATO-s në Kosovë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka shpallur vitin 2019, vit të NATO-s në Kosovë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Nga kabineti presidencial vendimi për shpalljen e këtij viti, vit të NATO-s, sqarohet me atë se “sivjet shënohet 20 vjetori i intervenimit humanitar të NATO-s në Kosovë, intervenim që ka ndodhur pas masakrave, pastrimit etnik dhe krimeve të forcave serbe ndaj banorëve civilë në Kosovë si dhe pas përpjekjeve të dështuara diplomatike botërore që të gjendet zgjidhje paqësore për Kosovën”.

“Më 24 mars të vitit 1999, forcat ajrore të NATO-s filluan fushatën e bombardimeve kundër objektivave të shtetit serb, e që zgjati gjithsej 78 ditë, duke ndaluar në këtë mënyrë gjenocidin dhe duke sjellë lirinë për Kosovën”, thuhet në njoftim.

Më tej thuhet se populli i Kosovës gjithmonë do t’u jetë falënderues shteteve anëtare të NATO-s për mbështetjen e tyre.

Postimet e ngjajshme

Delegacioni i Kosovës arrin në Bosnjë nën përcjelljen e policisë

Kushtrim Guraj

Prioritetet e axhendës “Drejtësia 2020” në Kosovë: Zvogëlimi i numrit të lëndëve

Kushtrim Guraj

Bie numri i aksidenteve fatale në autostradë

Kushtrim Guraj

Presidenti Erdoğan takim me homologun rus, Vladimir Putin

Kushtrim Guraj

Reagim nga redaksia e RTV Pendimit

Hevzi Hasani

Austri, politikanët në vitin 2018 morën pjesë në 20 fushata kundër muslimanëve

Hevzi Hasani

SBASHK refuzoi ofertën e Qeverisë së Kosovës, greva vazhdon

Kushtrim Guraj

Meta: Mali i Zi për dy dekada faktor stabiliteti në rajon

Kushtrim Guraj

“Jetimat e Ballkanit” nuk ndalen, ndërtojnë 5 shtëpi në Komunën e Hanit të Elezit

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: