RTV Pendimi
Hapja e xhamis
Goodlife
Samet taurs
Auto Lider
Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten
Kuzhinë

Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten

Muslim Shop

 

Një recetë për të gjithë individët të cilët duan të konsumojnë një pjatë të shëndetshme

Supa me thjerrëza është shumë e ushqyeshme dhe iu ndihmon edhe të mbani trupin në formë, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 2 lugë vaj ulliri;
– 1 qepë e grirë;
– 2 domate të grira;
– 3 thelpinj të grirë hudhre;
– 1.5 filxhan thjerrëza;
– 1 lugë e vogël qimjon,
– 1 lugë e vogël kripë;
– 7 filxhanë ujë;
– 2 filxhan spinaq.

Përgatitja:

Në një tenxhere të madhe nxehni vajin e ullirit dhe fërgoni 2 deri në 3 minuta.

Shtoni domatet dhe thelpinjtë e hudhrës.

Vazhdoni t’i zieni disa minuta.

Shtoni thjerrëzat, qimjonin dhe kripën.

Përzieni mirë dhe qitni sipër ujë.

Vazhdoni t’i zieni rreth 30 minuta.

Shtoni spinaqin dhe zieni edhe 3 minuta.

Postimet e ngjajshme

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Qëndrim Ibrahimi

Receta për ‘muffin’ pa gluten dhe pa alergjenë

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga spinaqi

Qëndrim Ibrahimi

Ëmbëlsirë çokollate

Qëndrim Ibrahimi

Omëletë pranverore me domate, rrika dhe djathë do të jetë kafjalli juaj më i pëlqyer!

Qëndrim Ibrahimi

Makarona me mish toni për drekë apo darkë të shpejtë

Qëndrim Ibrahimi