RTV Pendimi
Flyer Fahrschule struga
Goodlife
Akademi Kuranit
Auto Lider
Snapchat përmirëson dizajnet e papërshtatshme, përditësimet e para vetëm në Android
Shkenca dhe teknologjia

Snapchat përmirëson dizajnet e papërshtatshme, përditësimet e para vetëm në Android

Muslim Shop

Ndryshimet e fundit në Snapchat, nuk sollën më shumë se komplikime dhe ngadalësim të sistemit, që rezultoi me shumë humbje në përdorues dhe të ardhura ekonomike.

Rrjeti social e mbylli vitin me 186 milionë përdorues, që janë pesë milionë më pak se sa numri i atyre me të cilët e nisi vitin 2018, transmeton Telegrafi.

Regresi i vazhdueshëm, ka bërë që të humbë 36 për qind apo 360 milionë dollarë. Prandaj, zyrtarë të Snapchat vendosën të bëjnë ndryshime të konsiderueshme, të cilat nuk rezultuan të suksesshme.

Tashmë janë përmirësuar dizajnët e papërshtatshme, gjë që ka rezultuar me rritjen e shpejtësisë për 20 për qind.

Këto ndryshime, për momentin janë në dispozicion vetëm për sistemin Android, ku edhe po bëhen testime, që shpejtësia të rritet së paku për 48 për qind.

Kohë më parë, Snapchat ka njoftuar se mund ta heqë opsionin e zhdukjes së mesazheve, në mënyrë që postimet të jenë sa më publike, por ky vendim nuk ka marrë reagime pozitive. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

Qëndrim Ibrahimi

Instagram me mundësinë e dërgimit të mesazheve përmes desktopit të kompjuterit

Armend Emurllahu

Apple pritet të lansoj modelet e reja iPad dhe AirPod 2 muajin e ardhshëm

Armend Emurllahu

Google bën gati versionin e ri të aplikacionit për navigim

Kushtrim Guraj

Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën

Armend Emurllahu

Google krijon aplikacion që transkripton të folurën, për të ndihmuara ata që kanë probleme me dëgjim

Qëndrim Ibrahimi

Vlera e ‘faqes së parë të internetit’ shkon në tre miliardë dollarë

Kushtrim Guraj

Facebook hedhë poshtë pretendimet se News Feed iu sjellë postime nga vetëm 26 llogari

Armend Emurllahu

Industria gjermane e makinave në dyshim mbi ndikimin e emetimeve të naftës

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: