RTV Pendimi
Auto Lider
Goodlife
Flyer Fahrschule struga
Kompania Ziel Bau
Simite të shpejta pikante: Ditë të tëra qëndrojnë të freskëta!
Kuzhinë

Simite të shpejta pikante: Ditë të tëra qëndrojnë të freskëta!

Simite pikante të cilat gatuhen shumë shpejt, ndërkaq shija me siguri u pëlqen të gjithë atyre që i kanë provuar.

Nevojiten:

– 250 g margarinë,
– 200 g djathë të grirë,
– 100 g ajkë të thartë,
– 1 lugë e vogël kripë, sipas shijes,
– 350 g miell të butë,
– spec i kuq djegës, bën edhe hudhër pluhur,
– fara liri apo susami,
– mund të shtoni edhe erëza të tjera, sipas dëshirës suaj.

Përgatitja:

Margarinën, djathin dhe ajkën përzieni bashkë, pastaj shtoni kripën. Përzieni derisa të bashkohen dhe shtoni miellin dhe ngjishni brumin.

Brumin shtrijeni në 5 mm trashësi dhe bëni format sipas dëshirës.

Furrën nxeheni në 200 gradë dhe piqni përafërsisht 15 minuta, derisa të marrin ngjyrë ari.

Lërini të ftohen dhe pastaj shërbeni! – transmeton Telegrafi.

Postimet e ngjajshme

Supë nga karota me xhenxhefil – është aq e mirë sa që do të kërkoni akoma

Kushtrim Guraj

Sallate me kastraveca dhe kos

Kushtrim Guraj

Sarme

Kushtrim Guraj

Petulla kungulleshë

Kushtrim Guraj

Pogaçet arabe Fataer: Ushqim i shijshëm me djathë dhe kaçkavall!

Kushtrim Guraj

Sallatë me brokoli: Nëse një herë e përgatitni këtë sallatë, familjarët gjithmonë do t’jua kërkojnë!

Kushtrim Guraj

Pica më e mirë për vetëm 15 minuta: Të këtilla nuk mund të gjeni në asnjë piceri!

Kushtrim Guraj

Sallatë İtaliane

Kushtrim Guraj

Pogaçe e butë me jogurt, e gatshme për 20 minuta

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: