RTV Pendimi
Auto Lider
Kompania Ziel Bau
Tribuna per Jetimat
Meso Kuranin
Kuzhinë

Si ta bëni “të freskët” bukën bajat

Ju nevojiten pesë minuta, por “bëhet” vetëm një herë.

Nëse ju tepron buka nga darka, apo edhe buka e pardjeshme, ky është truku i thjeshtë me të cilin buka bajat do të bëhet e ngrënshme dhe e shijshme për pesë minuta, transmeton Telegrafi.

Bukën bajat futeni për pak sekonda nën vrushkull uji, ashtu që bukës t’i kthehet lagështia, dhe pastaj futeni në furrë të ngrohur më parë në 180 apo 200 gradë celsius dhe piqeni disa minuta.

Kur ta nxirrni nga furra, korja do të jetë kërcëlluese, ndërkaq buka e shijshme pothuajse sikur ta keni blerë atë çast.

Mirëpo, ekzistojnë dy “arsye”: ky truk bëhet VETËM nëse është fjala për bukën e paprerë (të plotë) dhe VETËM një herë në bukën e njëjtë.

Mirëpo, nëse dëshironi që buka të qëndrojë më gjatë e freskët, ruajeni mirë të mbyllur në qese letre ngjyrë të gështenjtë, në temperaturë dhome. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Qofte me djathë

Kushtrim Guraj

Domate të mbushura: Drekë ideale e lehtë verore!

Kushtrim Guraj

Misri i shijshëm i fërguar në mënyrë të re! (Video)

Kushtrim Guraj

Reçeli pa sheqer dhe pa zierje

Kushtrim Guraj

Ushqim i vjetër fshati në vend të bukës

Kushtrim Guraj

Simite më të shijshme turke të mbushura me djathë!

Kushtrim Guraj

Receta e Ramazanit: Gogla mishi në salcë domatesh

Kushtrim Guraj

Qofte fantastike. Gatimi i tyre është i shpejtë dhe i lehtë, kurse shija e shkëlqyeshme (Video)

Kushtrim Guraj

Biskota të shëndetshme tërshëre me banane dhe kokos

Kushtrim Guraj