RTV Pendimi
Kompania Ziel Bau
Flyer Fahrschule struga
Auto Lider
Goodlife
Akademi Kuranit
Kuzhinë

Sheqerepare si teranafil?

3 veze
3 lug kafje uftell te baredh
2 maregarin kristal
1 filgjan vaj
1 pecivo
1 vanil
miell

Pergaditja

Vezet, margarinin, uftllin,  vajin, i perzim i shtojm miellin njereke te fortohet.
E marrim e tehullim ene e presim me syreq i vem nga kater pjes te prera siper njera tjeteres u lajm pak hapsir
Dhe i sukellojm te kater pjeset dhe i peresime ne meset i kethejme drejt dhe i rendisim ne tave te lyer me margarin dhe e pjekim

Sherbeti

1kg e gjymes uje
1kg e gjymes sheqer
E velon  ne zjarr deri sa te piqet sheqerparja
Duhet te jen te dyjat te vaket

Postimet e ngjajshme

Fasule me speca

Armend Emurllahu

Duhet ta provoni patjetër, ky është versioni italian i pastiçes

Qëndrim Ibrahimi

Kuzhinieri zbulon trukun e vet: Që tani vezët syze do t’i gatuani vetëm kështu

Armend Emurllahu

Lazanje me mish pule dhe hudhra: Ushqim që jep forcë ditëve të dimrit!

Armend Emurllahu

Kjo supë do t’ju rrisë imunitetin, ja si ta gatuani

Kushtrim Guraj

Kafjalli që i bën mrekulli organizmit: Bëni qull tërshëre me kivi, banane dhe limon!

Armend Emurllahu

Patëllxhana me qofte

Kushtrim Guraj

Fasule me mish të thatë

Armend Emurllahu

Mish i shtyllës kurrizore me lakër

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: