RTV Pendimi
Kuzhinë

Sheqerepare si teranafil?

3 veze
3 lug kafje uftell te baredh
2 maregarin kristal
1 filgjan vaj
1 pecivo
1 vanil
miell

Pergaditja

Vezet, margarinin, uftllin,  vajin, i perzim i shtojm miellin njereke te fortohet.
E marrim e tehullim ene e presim me syreq i vem nga kater pjes te prera siper njera tjeteres u lajm pak hapsir
Dhe i sukellojm te kater pjeset dhe i peresime ne meset i kethejme drejt dhe i rendisim ne tave te lyer me margarin dhe e pjekim

Sherbeti

1kg e gjymes uje
1kg e gjymes sheqer
E velon  ne zjarr deri sa te piqet sheqerparja
Duhet te jen te dyjat te vaket

Postimet e ngjajshme

Oriz me mish pule, salcë soje dhe kërpudha

Qëndrim Ibrahimi

Tost me hudhër dhe vaj ulliri: Paragjellë e shijshme krokante për çdo rast!

Armend Emurllahu

Oriz me qumësht, dardha, fëstëk dhe mjaltë

Qëndrim Ibrahimi

Qofte nga lakra me fletë si ide për drekë pa mish

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë nga avokadoja dhe djathi e cila do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën

Qëndrim Ibrahimi

Peshk me qiqra (leblebi) dhe domate

Armend Emurllahu

Keka dietal

Armend Emurllahu

Lakër me oriz

Armend Emurllahu

Recetë për drekë fantastike: Mish i bluar me spinaq

Armend Emurllahu