RTV Pendimi
Akademi Kuranit
Ne prang te ramazanit
Goodlife
Auto Lider
Flyer Fahrschule struga
Sallatë me brokoli: Nëse një herë e përgatitni këtë sallatë, familjarët gjithmonë do t’jua kërkojnë!
Kuzhinë

Sallatë me brokoli: Nëse një herë e përgatitni këtë sallatë, familjarët gjithmonë do t’jua kërkojnë!

Muslim Shop

Sallata e pazakonshme e cila thjesht shkrihet në gojë!

Përbërësit:

Për Vit t’Ri bonu me kerr të ri
E SPONSORUAR
LEXO MË SHUMË
– 700 g brokoli,
– 1 lugë e vogël kripë,
– 200 g majonezë,
– 1 qepë e kuqe,
– 200 g fara luledielli.

Përgatitja:

Qiteni brokolin në tenxhere, qitni kripë dhe ujë të ftohtë. Nxeheni deri në pikën e vlimit.

Sapo të vlojë hiqeni nga shporeti dhe lëreni 5 minuta në ujë. Nxirreni me lugë me vrima dhe lëreni të ftohet.

Brokolin e ftohur priteni në kube të vogla, qepën e kuqe në rrathë, shtoni majonezën dhe farat e lulediellit.

Të gjitha bashkë përzieni që të bëhet tretje kompakte. Qiteni në tepsi dhe shërbejeni.

Ju bëftë mirë! – transmeton Telegrafi.

Postimet e ngjajshme

Musaka me makarona

Armend Emurllahu

Patate të pjekura me jogurt

Armend Emurllahu

Petulla nga mishi i bluar

Armend Emurllahu

Si të përgatisim xaxiqi

Armend Emurllahu

Shpageta ose makarona me spinaq

Armend Emurllahu

Tendeca Aziatike me fileto pule dhe perime

Armend Emurllahu

Qofte me patate të mbushura me proshutë dhe djathë

Qëndrim Ibrahimi

Byreku më i thjeshtë në botë

Armend Emurllahu

PASTA TUTORIAL 4 rekomandime si te perfeksiononi pastat tuaja

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: