RTV Pendimi
Kompania Ziel Bau
Samet Tours
Lajme Shkenca dhe teknologjia

RTV Pendimi me aplikacion të ri për Android

Radio Televizioni Pendimi, tashmë ka pregatitur edhe aplikacionin më të ri për përdoruesit e Android.
Me anë të këtij aplikacioni, teleshikuesit e RTV Pendimi, mund të shohin programin Live të televizionit, e po ashtu edhe të dëgjojnë programin e radios përmes dy kanaleve që ofrohen me anë të këtij aplikacioni.

Fillimisht do të gjeni butonin Live Tv (program nga televizioni Pendimi), Kanali 1 (program nga radio, emisione live, ligjërata, ilahi, dokumentarë etj.), Kanali 2 (24 h Kuran), e po ashtu në meny mund të dërgoni mesazhe dhe të shpërndani programin e RTV Pendimit në rrjetet sociale.

RTV Pendimi, tashmë mund ta ndiqni përmes platformës IPTV, dhe përmes www.rtvpendimi.com , ndërkohë së shpejti do të jetë gati edhe aplikacioni për përdoruesit e iOS.

Linkun për shkarkimin e aplikacionit e gjeni këtu:

 

Radio Televizioni Pendimi, ditë më parë ka finalizuar projektet e tij, duke kaluar si medium nga radio edhe në televizion./rtvpendimi

Related posts

Google lanson aplikacionin për matje

Kushtrim Guraj

Sa janë reale testet e Arritshmërisë dhe Maturës?

Kushtrim Guraj

Siri, brenda një dite regjimi ka kryer 750 sulme në Dera

Kushtrim Guraj

Haxhi 2018: BeH dhe Maqedonia me çmimin më të lartë, Shqipëria me çmimin më të ulët

Kushtrim Guraj

Haxhi 2018: BeH dhe Maqedonia me çmimin më të lartë, Shqipëria me çmimin më të ulët

Hevzi Hasani

Mijëra të sëmurë në Gaza në rrezik për jetë

Kushtrim Guraj

Parlamenti Evropian iniciativë për kufizime në internet

Kushtrim Guraj

Izraeli paralajmëron për një konflikt të ri të mundshëm me Gazën

Kushtrim Guraj

Maqedonia me indeksin më të ulët të çmimeve në Evropë

Kushtrim Guraj