RTV Pendimi
Auto Lider
Hapja e xhamis
Goodlife
Samet taurs
Rryma mbyt hoxhën në xhami (Foto/Video)
Lajme

Rryma mbyt hoxhën në xhami (Foto/Video)

Muslim Shop

Imami i xhamisë në Novosellë të Pejës, Ramë Blakaj, ka ndërruar jetë pasditen e së enjtes.

Telegrafi mëson se shkak i vdekjes së tij ishte një incident me rrymë në xhaminë e fshatit Novosellë të Pejës.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova, e ka konfirmuar këtë për Telegrafin.

Ai ka thënë se rreth orës 21:15 është njoftuar policia për këtë rast.

“Dje me datë 11.04 rreth orës 21:15 minuta, policia është njoftuar për një rast në fshatin Novosellë të Pejës. Patrulla policore ka arritur në vend të ngjarjes, e ka vërejtur viktimën e shtrirë në dysheme”, ka thënë Rugova.

Sipas tij ekipi mjekësor e ka konstatuar vdekjen e tij.

“Në vend të ngjarjes ka arritur edhe ekipi i emergjencave dhe ekipi mjekësor, të cilët e kanë konstatuar se viktima nuk ka shenja jete. Gjithashtu në vend të ngjarjes ka arritur edhe Prokurori i shtetit me të gjitha njësitë relevante të policisë rajonale në Pejë. Me urdhër të prokurorit, viktima dërgohet në obduksion të mjekësisë ligjore. Rasti cilësohet si hetim vdekje. Është ende herët për arsyet e vdekjes”, ka thënë ai./Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Shri Lankë, shkon në 290 numri i të vdekurve pas sulmeve me bombë në kisha dhe hotele

Hevzi Hasani

Libi, vriten 10 ushtarë të Haftarit në luftime

Qëndrim Ibrahimi

Sulmet në Sri Lankë, 207 të vdekur, 450 të plagosur

Qëndrim Ibrahimi

Adem Ramadani sjellë ilahin kushtuar 3 kolosëve të dijes

Kushtrim Guraj

“Nga Siria kthehen 110 kosovarë”

Kushtrim Guraj

Shqipëri, panair për produktet hallall

Kushtrim Guraj

Ratifikohet marrëveshja Shqipëri-Kosovë për pikat e përbashkëta kufitare

Kushtrim Guraj

Greqia i kërkon Gjermanisë 300 miliardë euro dëmshpërblim lufte

Qëndrim Ibrahimi

Zgjedhjet në veri, në garë PDK, VV dhe Lista serbe

Qëndrim Ibrahimi