RTV Pendimi
Flyer Fahrschule struga
Akademi Kuranit
Goodlife
Auto Lider
Risitë që do të sjellë ‘Gmail’ në përditësimin e radhës
Shkenca dhe teknologjia

Risitë që do të sjellë ‘Gmail’ në përditësimin e radhës

Muslim Shop

Google ka qenë e zënë me lustrim të të gjithave aplikacioneve të saj, me atë që ajo e quan një dizajn material. Google ka njoftuar se është duke krijuar një dizajn të ri të aplikacionit Gmail për Android dhe iOS, si pjesë e një projekti ridizajnues të përgjithshëm të të gjitha aplikacioneve të kompanisë, transmeton lajmi.net. Pamja e re do të inkorporojë edhe projektin e “Theme Material” të Google, një formë që tashmë është në përdorim në produktet e tjera të Google si Drive, Calendars dhe Google Docs. Ridizajnimi gjithashtu do të bëjë më të lehtë për të kaluar në mes të llogarive dhe të shikoni në bashkëngjitje, duke e bërë të panevojshme për të hapur e-mail-in e plotë. Dhe, siç e vë në dukje gjiganti i teknologjisë, “do të merrni paralajmërime të qarta nëse vëren se ndonjë e-mail tenton t’iu sulmojë të dhënat private”.

Postimet e ngjajshme

Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

Qëndrim Ibrahimi

Instagram me mundësinë e dërgimit të mesazheve përmes desktopit të kompjuterit

Armend Emurllahu

Apple pritet të lansoj modelet e reja iPad dhe AirPod 2 muajin e ardhshëm

Armend Emurllahu

Google bën gati versionin e ri të aplikacionit për navigim

Kushtrim Guraj

Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën

Armend Emurllahu

Google krijon aplikacion që transkripton të folurën, për të ndihmuara ata që kanë probleme me dëgjim

Qëndrim Ibrahimi

Vlera e ‘faqes së parë të internetit’ shkon në tre miliardë dollarë

Kushtrim Guraj

Facebook hedhë poshtë pretendimet se News Feed iu sjellë postime nga vetëm 26 llogari

Armend Emurllahu

Snapchat përmirëson dizajnet e papërshtatshme, përditësimet e para vetëm në Android

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: