RTV Pendimi
Reklama e Fatmirit
Goodlife
Royal
Samet taurs
Auto Lider
Recetë për drekë fantastike: Mish i bluar me spinaq
Kuzhinë

Recetë për drekë fantastike: Mish i bluar me spinaq

Muslim Shop

Shijoni një pjatë shumë aromatike dhe oreksndjellëse

Përbërësit:

– 1 presh,
– 300 g mish të bluar,
– 3 g spinaq,
– 1 spec i gjelbër,
– 1 domate,
– 2 vezë,
– 200 g ajkë të thartë,
– 100 ml qumësht,
– vaj,
– kripë,
– 4 thelpinj hudhre

Përgatitja:

Në vaj fërgoni preshin e grirë, shtoni specin e grirë, shtoni mishin e bluar dhe fërgojeni mirë.

Shtoni spinaqin e grirë dhe marinoni mirë, shtoni domaten e grirë me hudhrën e grirë.

Kur të fërgohet mirë hiqni nga zjarri dhe lini të ftohen.

Ndizeni furrën në 250 gradë Celsius.

Vezët tundni, shtoni ajkën, qumështin tundeni dhe shtojeni në mishin e fërguar. Sipër mund të qitni pak kaçkavall të grirë në rende.

Piqeni rreth 35 – 40 minuta, transmeton Telegrafi.

Postimet e ngjajshme

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Qëndrim Ibrahimi

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Qëndrim Ibrahimi

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Qëndrim Ibrahimi

Receta për ‘muffin’ pa gluten dhe pa alergjenë

Qëndrim Ibrahimi