RTV Pendimi
Recetë për drekë fantastike: Mish i bluar me spinaq
Kuzhinë

Recetë për drekë fantastike: Mish i bluar me spinaq

Shijoni një pjatë shumë aromatike dhe oreksndjellëse

Përbërësit:

– 1 presh,
– 300 g mish të bluar,
– 3 g spinaq,
– 1 spec i gjelbër,
– 1 domate,
– 2 vezë,
– 200 g ajkë të thartë,
– 100 ml qumësht,
– vaj,
– kripë,
– 4 thelpinj hudhre

Përgatitja:

Në vaj fërgoni preshin e grirë, shtoni specin e grirë, shtoni mishin e bluar dhe fërgojeni mirë.

Shtoni spinaqin e grirë dhe marinoni mirë, shtoni domaten e grirë me hudhrën e grirë.

Kur të fërgohet mirë hiqni nga zjarri dhe lini të ftohen.

Ndizeni furrën në 250 gradë Celsius.

Vezët tundni, shtoni ajkën, qumështin tundeni dhe shtojeni në mishin e fërguar. Sipër mund të qitni pak kaçkavall të grirë në rende.

Piqeni rreth 35 – 40 minuta, transmeton Telegrafi.

Postimet e ngjajshme

Qofte nga lakra me fletë si ide për drekë pa mish

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë nga avokadoja dhe djathi e cila do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën

Qëndrim Ibrahimi

Peshk me qiqra (leblebi) dhe domate

Armend Emurllahu

Keka dietal

Armend Emurllahu

Lakër me oriz

Armend Emurllahu

Burim i jashtëzakonshëm i proteinave: Provoni këtë bukë jo të zakonshme e cila në vete përmban vetëm 73 kalori

Armend Emurllahu

Gota plot energji: Filloni ditën me vitaminën bombë!

Armend Emurllahu

Doni picë të mrekullueshme? Kjo është receta origjinale italiane!

Armend Emurllahu

Doni picë të mrekullueshme? Kjo është receta origjinale italiane!

Armend Emurllahu