RTV Pendimi
Auto Lider
Royal
Reklama e Fatmirit
Goodlife
Samet taurs
Përmbytje në Pakistan, dhjetëra të vdekur
Lajme

Përmbytje në Pakistan, dhjetëra të vdekur

Muslim Shop

Të paktën 39 persona kanë humbur jetën, ndërsa shumë të tjerë janë plagosur si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara gjatë reshjeve të dendura në Pakistan, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën e publikuar nga Qendra Kombëtare e Menaxhimit të Fatkeqësive, thuhet se në përmbytjet e ndodhura në dy ditët e fundit në provincat Hayber-Pahtunhva dhe Balochistan, kanë humbur jetën 39 persona, ndërsa janë plagosur shumë të tjerë.

Në të dyja provincat janë dëmtuar shumë shtëpi, ndërsa disa plotësisht janë rrëzuar.

Zyrtarët e meteorologjisë theksuan se reshjet pritet të zgjasin edhe dy ditë.

Postimet e ngjajshme

Gjermani, zjarri në një xhami shkakton dëme të mëdha materiale

Armend Emurllahu

Afganistan – 3 të vdekur në sulmin me bombë në xhami

Kushtrim Guraj

Shërbimi ushtarak i paguar do të bëhet i përhershëm në Turqi

Kushtrim Guraj

Haradinaj i drejton thirrje Vuçiçit për reflektim

Kushtrim Guraj

Rast i artë që shpesh herë po na ik!

Kushtrim Guraj

Kosovës i shtohet një Doktor Shkence në fushën e Tefsirit

Kushtrim Guraj

Shoqata nga Turqia shtron iftare në Mesxhid al-Aksa

Kushtrim Guraj

Kosovari i verbër, lexues entuziast i Kur’anit

Kushtrim Guraj

Lufta civile në Jemen i detyroi të zhvendosen nga vendi

Kushtrim Guraj