RTV Pendimi
Flyer Fahrschule struga
Auto Lider
Akademi Kuranit
Kompania Ziel Bau
Goodlife
Patate të pjekura me jogurt: Shtojcë që do ta bëni bashkë me çdo ushqim!
Kuzhinë

Patate të pjekura me jogurt: Shtojcë që do ta bëni bashkë me çdo ushqim!

Shija e përzierjes së jogurtit freskues dhe erëzave pikante do t’ju lërë pa fjalë.

Përbërësit:

– 4 – 5 patate të mëdha,
– 2 lugë vaj,
– 2 lugë jogurt të dendur,
– 1 lugë të vogël kripë,
– ¼ e lugës piper apo spec djegës,
– gjysmë luge të vogël mentë,
– gjysmë luge të vogël temjan.

Përgatitja:

  1. Qëroni patatet, pritni në feta dhe qitni sipër jogurtin e përzier me erëza.

  2. Piqni në tepsi të lyer me letër për pjekje, piqeni rreth 40 minuta, në temperaturë prej 200 gradësh Celsius.

Ju bëftë mirë! – transmeton Telegrafi.

Postimet e ngjajshme

Fasule me speca

Armend Emurllahu

Duhet ta provoni patjetër, ky është versioni italian i pastiçes

Qëndrim Ibrahimi

Kuzhinieri zbulon trukun e vet: Që tani vezët syze do t’i gatuani vetëm kështu

Armend Emurllahu

Lazanje me mish pule dhe hudhra: Ushqim që jep forcë ditëve të dimrit!

Armend Emurllahu

Kjo supë do t’ju rrisë imunitetin, ja si ta gatuani

Kushtrim Guraj

Kafjalli që i bën mrekulli organizmit: Bëni qull tërshëre me kivi, banane dhe limon!

Armend Emurllahu

Patëllxhana me qofte

Kushtrim Guraj

Fasule me mish të thatë

Armend Emurllahu

Mish i shtyllës kurrizore me lakër

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: