RTV Pendimi
Akademi Kuranit
Goodlife
Kompania Ziel Bau
Auto Lider
Flyer Fahrschule struga
Paralajmërohet marsh për bashkimin e Luginës me Kosovën
Lajme

Paralajmërohet marsh për bashkimin e Luginës me Kosovën

Shoqata “Çamëria” në Kosovë të shtunën do të mbajë marsh mbështetës për bashkimin e Preshevës, Medvegjës e Bujanovcit me Kosovën.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Bujanovcit, Shaip Kamberi përmes një njoftimi në facebook, transmeton Indeksonline.

Në këtë marsh pritët të marrin pjes shqiptarë nga gjitha trojet të cilët mbështesin bashkimin e luginës me Kosovë.

“Të shtunën më datë 10 nëntor, shoqata “Çamëria” në Kosovë organizon marshin mbështetës për bashkimin e Preshevës, Medvegjës e Bujanocit me Republikën e Kosovës. Tubimi i shqiptarëve përkrahës të këtij manifestimi paqësori është para bibliotekës kombtare në Prishtinë gjer ora 11:00 prej ku edhe fillon marshimi në drejtim të sheshit “Nënë Tereza”. Në këtë tubim, pritet të marrin pjesë shqiptar nga gjitha trojet. Prandaj, Të interesuarit për pjesmarrje mund t’i japin fuqi këtij tubimi madhor!”, ka shkruar Kamberi.

Ndryshe, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nisur temën për mundësinë e bashkimit të luginës me Kosovën. Ai muaj më parë në një takim me përfaqësues të Preshevës bisedoi për Luginën dhe zhvillimet e fundit, duke thënë se mbështetë vullnetin e tyre për bashkëngjitje me Republikën e Kosovës./Indeksonline/

Postimet e ngjajshme

Kosovë, Bahtiri i dorëzon Veselit peticionin për bashkimin e Mitrovicës

Kushtrim Guraj

Suedi, dënohet një politikan për fyerje ndaj muslimanëve

Kushtrim Guraj

Mbi 15 milionë automjete të reja pasagjerësh janë regjistruar në BE në vitin 2018

Kushtrim Guraj

Katari dhuron 50 milionë dollarë për refugjatët sirianë

Kushtrim Guraj

OKB dërgon 33 maunë me ndihma në Siri

Kushtrim Guraj

Fondacioni Maarif dhe Diyanet nënshkruajnë protokoll bashkëpunimi

Kushtrim Guraj

Migranti irakian në Turqi: Policët detarë grekë “u përpoqën të na vrasin”

Kushtrim Guraj

Policia izraelite bën për spital drejtorin e xhamisë Aksa

Kushtrim Guraj

Erdoğan bisedë telefonike me Trump

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: