RTV Pendimi
Auto Lider
Ne prang te ramazanit
Akademi Kuranit
Flyer Fahrschule struga
Goodlife
Lajme Të ndryshme

Pamje ekskluzive nga faza e punimeve finale të xhamisë “Mati 1” ( Foto )

Muslim Shop

E nisur para 3 viteve, sot po merr pamje krejtësisht tjetër. Madje kryeqytetit të Kosovës, Prishtinës po i jep pamje mahnitëse.
Është fjala për xhaminë “Mati 1”, në të cilën punimet po arrijnë fazën përfundimtare.
Ndërkaq, imami i kësaj xhamie, hoxhë Fadil Musliu sjell pamje të reja nga xhamia “Mati 1” ku shihen afër finalizimit punët e këtij objekti madhështor.

Xhamia “Mati 1” dita – ditës po vjen drejtë përfundimit, falë kontributit të xhematit të kësaj xhamie, por edhe të shumë njerëzve të vullnetit të mirë që japin kontribut në rrugën e Allahut .

Kjo xhami do ta zbukurojë Prishtinën, por edhe do të ua lehtësojë xhematit faljen e namazit e posaçërisht atë të xhumasë, pasi që në kryeqytet vërehet mungesa e xhamiave ndërsa xhemati dita – ditës shtohët.
Kujtojmë se xhamia “Mati 1” mund të shihet nga disa vende të kryeqytetit dhe i jep pamje shumë të bukur./RTV Pendimi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postimet e ngjajshme

Bombë në veri të Mitrovicës

Armend Emurllahu

Zvicër: 10 milionë franga ndihmë refugjatëve në Bangladesh

Armend Emurllahu

Marinat e Pakistanit dhe Turqisë zhvillojnë stërvitje të përbashkët

Armend Emurllahu

Iran, gjendet skelet njeriu i lashtë 5 mijë vite

Armend Emurllahu

Erdoğan: Turqia në epokën ku çdo qytetari i janë garantuar të drejtat dhe liritë

Armend Emurllahu

Mbretëresha Elizabeth II uroi presidentin Thaçi për 11 vjetorin e Pavarësisë

Armend Emurllahu

Deklarata e Pavarësisë vendoset në kryeqytet

Armend Emurllahu

Trump uron Thaçin për 11-vjetorin e Pavarësisë, përmend marrëveshjen Kosovë-Serbi

Kushtrim Guraj

BE me deklaratë për taksën: Është shkelje e CEFTA-s

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: