RTV Pendimi
Hapja e xhamis
Ne prang te ramazanit
Goodlife
Samet taurs
Auto Lider
Nivel i lartë i ndotjes së ajrit në Sarajevë
Lajme

Nivel i lartë i ndotjes së ajrit në Sarajevë

Muslim Shop

Kryeqyteti i Bosnjë e Hercegovinës, Sarajeva, mbrëmë ka shënuar nivelin më të lartë të ndotjes së ajrit në botë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Entit të Hidrometeorologjisë të BeH-së, niveli i grimcave të dëmshme PM2,5 mbrëmë ka arritur në 245, i cili përkufizohet si “shumë i pashëndetshëm” ose me ngjyrë vjollce.

Distanca e shikueshmërisë në orët e mbrëmjes dhe mëngjesit ka rënë në masë të konsiderueshme, ndërkohë që Aeroporti Ndërkombëtar i Sarajevës ka anuluar disa fluturime.

Qytetarët e kryeqytetit boshnjak janë vërejtur me maska në fytyrat e tyre për shkak të ndotjes.

Nga ana tjetër, sipas matjeve të bëra nga përfaqësitë e ndryshme diplomatike të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Sarajeva mbrëmë ka qenë qyteti me ajrin më të ndotur në botë.

Postimet e ngjajshme

“Nga Siria kthehen 110 kosovarë”

Kushtrim Guraj

Shqipëri, panair për produktet hallall

Kushtrim Guraj

Ratifikohet marrëveshja Shqipëri-Kosovë për pikat e përbashkëta kufitare

Kushtrim Guraj

Greqia i kërkon Gjermanisë 300 miliardë euro dëmshpërblim lufte

Qëndrim Ibrahimi

Zgjedhjet në veri, në garë PDK, VV dhe Lista serbe

Qëndrim Ibrahimi

Vdes një 6 vjeçar nga Peja në QKUK – familjarët akuzojnë mjekët për moskujdesje ndaj tij

Qëndrim Ibrahimi

“Shkëmbimi tregtar Turqi-Ballkan ka shënuar rritje gjatë 15 viteve”

Kushtrim Guraj

Program për bashkëpunim kulturor mes Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi

Kushtrim Guraj

Haradinaj: Mos u zhgënjeni dhe mos e zbehni përkrahjen për Kosovën

Kushtrim Guraj