RTV Pendimi
Akademi Kuranit
Flyer Fahrschule struga
Kompania Ziel Bau
Auto Lider
Goodlife
Nis zbatimi i vendimit për taksat e mallrave të Serbisë dhe Bosnjës
Lajme

Nis zbatimi i vendimit për taksat e mallrave të Serbisë dhe Bosnjës

Qeveria e Republikës së Kosovës dje mori vendim për vendosjen e taksës prej 10% për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Ky vendim u mirëprit nga të gjitha bizneset në Kosovë, derisa shqetësoi shumë shtetin fqinj, Serbinë, shkruan Indeksonline.

Sot, një ditë pas marrjes së vendimit, ky urdhër i kryeministrit Ramush Haradinaj ka hyrë menjëherë në fuqi.

Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline zëdhënësi i Doganës së Republikës së Kosovës, Adriatik Stavileci, sipas të cilit vendimi po zbatohet gjithandej.

“Në momentin kur kemi pranuar vendimin ka hyrë në implementim në të gjitha pikat dhe terminalet doganore”, ka thënë Stavileci.

Kujtojmë se ndaj këtij vendimi reagoi edhe Bashkimi Evropian, sipas të cilit, me këtë është shkelur Marrëveshja e Stabilizim Asociimit.

Kurse, Marko Gjuriq ka thënë se nëse nuk anulohet ky vendim, atëherë Serbia do të shqyrtojë ndërprerjen e dialogut në Bruksel. /Indeksonline/

Postimet e ngjajshme

Kosovë, Bahtiri i dorëzon Veselit peticionin për bashkimin e Mitrovicës

Kushtrim Guraj

Suedi, dënohet një politikan për fyerje ndaj muslimanëve

Kushtrim Guraj

Mbi 15 milionë automjete të reja pasagjerësh janë regjistruar në BE në vitin 2018

Kushtrim Guraj

Katari dhuron 50 milionë dollarë për refugjatët sirianë

Kushtrim Guraj

OKB dërgon 33 maunë me ndihma në Siri

Kushtrim Guraj

Fondacioni Maarif dhe Diyanet nënshkruajnë protokoll bashkëpunimi

Kushtrim Guraj

Migranti irakian në Turqi: Policët detarë grekë “u përpoqën të na vrasin”

Kushtrim Guraj

Policia izraelite bën për spital drejtorin e xhamisë Aksa

Kushtrim Guraj

Erdoğan bisedë telefonike me Trump

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: