RTV Pendimi
Auto Lider
Reklama e Fatmirit
Goodlife
Royal
Samet taurs
Mbi 40 për qind e qytetarëve të BE-së e shohin si kërcënim ekstremin e djathtë
Lajme

Mbi 40 për qind e qytetarëve të BE-së e shohin si kërcënim ekstremin e djathtë

Muslim Shop

Një anketë e zhvilluar në tetë shtete të Evropës vuri në dukje se 43 për qind të pjesëmarrësve në mbarë kontinentin rritjen e së djathtës ekstreme e shohin si kërcënim, transmeton Anadolu Agency (AA).

Anketa është kryer nga YouGov në Gjermani, Francë, Belgjikë, Spanjë, Itali, Poloni, Suedi dhe Hungari me rreth 8.000 pjesëmarrës.

Sipas anketës, 43 për qind të qytetarëve të BE-së rritjen e së djathtës ekstreme e shohin si një kërcënim.

Shifra më e lartë është regjistruar në Gjermani me 56 për qind, pas së cilës pasuan Suedia me 48 për qind dhe Spanja me 45 për qind.

Postimet e ngjajshme

Kur’ani 800-vjeçar tërheq vizitorët në veri të Turqisë

Kushtrim Guraj

YTB shtron iftar në Prizren

Kushtrim Guraj

Kryeparlamentari turk, Şentop, merr pjesë në iftarin e IBU-t në Shkup

Kushtrim Guraj

Gjermani, zjarri në një xhami shkakton dëme të mëdha materiale

Armend Emurllahu

Afganistan – 3 të vdekur në sulmin me bombë në xhami

Kushtrim Guraj

Shërbimi ushtarak i paguar do të bëhet i përhershëm në Turqi

Kushtrim Guraj

Haradinaj i drejton thirrje Vuçiçit për reflektim

Kushtrim Guraj

Rast i artë që shpesh herë po na ik!

Kushtrim Guraj

Kosovës i shtohet një Doktor Shkence në fushën e Tefsirit

Kushtrim Guraj