RTV Pendimi
Samet taurs
Royal
Auto Lider
Reklama e Fatmirit
Goodlife
Libi, vriten 10 ushtarë të Haftarit në luftime
Lajme

Libi, vriten 10 ushtarë të Haftarit në luftime

Muslim Shop

Të paktën 10 ushtarë të gjeneralit Khalifa Haftar, përfshirë një komandant u vranë në përleshjet e së shtunës në periferi të kryeqytetit libian Tripoli, bëjnë të ditur nga një spital i lidhur me Haftarin, raporton Anadolu Agency (AA).

Që nga fillimi i prillit, Khalifa Haftar, komandanti i forcave besnike të qeverisë rivale në Libinë lindore, nisi një fushatë për pushtimin e Tripolit, ku është vendosur selia e qeverisë së Unitetit Kombëtar e njohur nga Kombet e Bashkuara (OKB).

Përleshjet mes forcave të Haftarit dhe forcave të Unitetit Kombëtar u zhvilluan në rrethet El-Aziziyah dhe Ayn Zara të Tripolit.

Sipas informacioneve që ka marrë AA nga spitali, në mesin e të vrarëve ishte dhe Amir Buserade, një nga komandantët në terren në Tripoli.

Libia është zhytur në një krizë të thellë politike dhe të sigurisë që nga viti 2011 pas vrasjes së Muamar Gadafit. Që atëherë, në pushtet janë qeveritë paralele me seli në Tripoli dhe Tobruk, me parlamente të ndara dhe forca të armatosura.

Postimet e ngjajshme

Kur’ani 800-vjeçar tërheq vizitorët në veri të Turqisë

Kushtrim Guraj

YTB shtron iftar në Prizren

Kushtrim Guraj

Kryeparlamentari turk, Şentop, merr pjesë në iftarin e IBU-t në Shkup

Kushtrim Guraj

Gjermani, zjarri në një xhami shkakton dëme të mëdha materiale

Armend Emurllahu

Afganistan – 3 të vdekur në sulmin me bombë në xhami

Kushtrim Guraj

Shërbimi ushtarak i paguar do të bëhet i përhershëm në Turqi

Kushtrim Guraj

Haradinaj i drejton thirrje Vuçiçit për reflektim

Kushtrim Guraj

Rast i artë që shpesh herë po na ik!

Kushtrim Guraj

Kosovës i shtohet një Doktor Shkence në fushën e Tefsirit

Kushtrim Guraj