RTV Pendimi
Tribuna per Jetimat
Kompania Ziel Bau
Auto Lider
Lajme

Kusht për policët në Indi, ose të humbin peshë ose punën

ANKARA (AA) – Në shtetin Karnataka të Indisë, policëve obezë u është vënë kushti që të humbin peshë për të mos humbur punën e tyre, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit në BBC, Drejtor i Policisë Rajonale në Karnataka Bhaskar Rao, duke theksuar se rritet shqetësimi për obezitetin mes policëve, kanë marrë vendim të tillë pasi që mbi 100 policë kanë humbur jetën për shkak të sëmundjeve të lidhura me obezitetin në 18 muajt e fundit.

Ai tha se në rajonin e tij gjenden 14 mijë policë, ndërsa do të zbatojnë një program dietal dhe sportiv që policët obezë të humbin peshë.

Rao tha se për zbatimin e programit kanë nisur para 6 muajve, ndërsa ata që nuk do të përmbushin rregullat do të mund të ngrihen marrëveshjet dhe do të mund të humbin punën.

Përveç dietës policëve obezë i është paraparë një program ku është përfshirë joga dhe notimi./AA

Postimet e ngjajshme

Gjermania ndalon eksportin e armëve për Arabinë Saudite

Kushtrim Guraj

Shpërthim në Idlib, disa të vdekur

Kushtrim Guraj

Pyetja që shtrojnë të gjithë: “Ku është kufoma e Khashoggit”

Kushtrim Guraj

Arabia Saudite, brenda një viti janë ndaluar 32.000 migrantë të padeklaruar

Kushtrim Guraj

Indonezi, 2.103 të vdekur nga tërmeti dhe cunami

Kushtrim Guraj

“Gazetari saudit Jamal Khashoggi është vrarë me ngulfatje në konsullatë”

Kushtrim Guraj

Pacolli: Kosova do ta kishte vështirë të ecë me tempon e vet pa mbështetjen e Turqisë

Kushtrim Guraj

Çavuşoğlu: Mbështesim procesin e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit

Kushtrim Guraj

Hoxhaj: Shqipëria është partneri më strategjik që kemi në rajon

Kushtrim Guraj