RTV Pendimi
Kompania Ziel Bau
Tribuna per Jetimat
Auto Lider
Lajme

Kryetari i Kryesisë së Çështjeve Fetare të Turqisë mesazh për Natën e Kadrit

Erbaş, në mesazhin e tij shprehu kënaqësinë në mbërritjen të edhe një Nate të Kadrit gjatë ditëve të fundit të muajit Ramazan, që është edhe periudha e mëshirës, bollëkut dhe pastrimit

ANKARA (AA) – Kryetari i Kryesisë së Çështjeve Fetare të Turqisë (Dijanet), Ali Erbaş, me rastin e Natës së Madhe të Kadrit publikoi një mesazh, transmeton Anadolu Agency (AA).

Erbaş, në mesazhin e tij shprehu kënaqësinë në mbërritjen të edhe një Nate të Kadrit gjatë ditëve të fundit të muajit Ramazan, që është edhe periudha e mëshirës, bollëkut dhe pastrimit.

Ai tha se kjo natë është natë kur engjëjt e rrethojnë tokën, natë e paqes dhe mirëqenies e cila është më e vlefshme se një mijë muaj, kur ka filluar të zbritet Kur’an-i Kerimi.

“Për çdo besimtar leximi i Kur’anit në mënyrë më të bukur, kuptimi i tij në mënyrë më të drejtë, të jetojë më mirë dhe të promovojë parimet jetike të tij në mënyrë më të përshtatshme botës, është përgjegjësia dhe ideali më i madh”, është shprehur Erbaş në mesazhin e tij me rastin e Natës së Madhe të Kadrit.

Postimet e ngjajshme

Gjermania ndalon eksportin e armëve për Arabinë Saudite

Kushtrim Guraj

Shpërthim në Idlib, disa të vdekur

Kushtrim Guraj

Pyetja që shtrojnë të gjithë: “Ku është kufoma e Khashoggit”

Kushtrim Guraj

Arabia Saudite, brenda një viti janë ndaluar 32.000 migrantë të padeklaruar

Kushtrim Guraj

Indonezi, 2.103 të vdekur nga tërmeti dhe cunami

Kushtrim Guraj

“Gazetari saudit Jamal Khashoggi është vrarë me ngulfatje në konsullatë”

Kushtrim Guraj

Pacolli: Kosova do ta kishte vështirë të ecë me tempon e vet pa mbështetjen e Turqisë

Kushtrim Guraj

Çavuşoğlu: Mbështesim procesin e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit

Kushtrim Guraj

Hoxhaj: Shqipëria është partneri më strategjik që kemi në rajon

Kushtrim Guraj