RTV Pendimi
Flyer Fahrschule struga
Akademi Kuranit
Auto Lider
Goodlife
Krem-supë fasuleje: Ka shije të mrekullueshme!
Kuzhinë

Krem-supë fasuleje: Ka shije të mrekullueshme!

Muslim Shop

Aq shumë do ta pëlqeni, sa që do të dëshironi ta gatuani edhe ditëve të tjera

Përbërësit:

– 100 g fasule e bardhë,
– 3 lugë të mëdha vaj,
– 1 lugë e madhe miell,
– 1 qepë e vogël e grirë,
– 1 lugë e vogël spec të bluar,
– 1 fletë dafine,
– 1 lugë e vogël rrepan të grirë,
– piper,
– kripë.

Përgatitja:

Fasulen zhyteni në ujë dhe lëreni të qëndrojë, pastaj lajeni dhe kullojeni. F

asulen dhe fletën e dafinës zieni me pak ujë derisa të zbutet.

Ndani dy lugë fasule të zier anash. Pjesën tjetër bashkë me ujin shpëlajeni.

Shtoni piper sipas dëshirës.

Miellin fërgojeni në vaj derisa të marrë ngjyrë gështenjtë, shtoni qepën dhe specin e bluar. Përzieni me fasule të kulluar.

Përzieni, qitni kripë sipas shijes, shtoni fasulen dhe qitni ujë, i cili duhet të jetë i nxehtë dhe të zihet edhe 10 minuta.

Hiqeni nga shporeti dhe krem-supës shtoni rrepanin e grirë dhe supa është e gatshme për ta shërbyer, transmeton Telegrafi.

Postimet e ngjajshme

Petulla nga mishi i bluar

Armend Emurllahu

Si të përgatisim xaxiqi

Armend Emurllahu

Shpageta ose makarona me spinaq

Armend Emurllahu

Tendeca Aziatike me fileto pule dhe perime

Armend Emurllahu

Qofte me patate të mbushura me proshutë dhe djathë

Qëndrim Ibrahimi

Byreku më i thjeshtë në botë

Armend Emurllahu

PASTA TUTORIAL 4 rekomandime si te perfeksiononi pastat tuaja

Armend Emurllahu

Mish pule në salcën më kremoze: Drekë për vetëm gjysmë ore!

Armend Emurllahu

Ëmbëlsira me çokollatë e Jamie Oliver

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: