RTV Pendimi
Akademi Kuranit
Auto Lider
Flyer Fahrschule struga
Goodlife
Ne prang te ramazanit
Kompania koreane realizoi video-thirrjen e parë 5G, përmes një telefoni Samsung
Shkenca dhe teknologjia

Kompania koreane realizoi video-thirrjen e parë 5G, përmes një telefoni Samsung

Muslim Shop

Duket sikur koha e 5G komercial pothuajse ka ardhur, të paktën për njerëzit që jetojnë në Korenë e Jugut. Sipas një raporti në The Korea Herald, ofruesi i rrjetit Korean SK Telecom bëri video-thirrjen e parë 5G në botë.

Raporti tregoi se drejtori i kompanisë Park Jung-ho bëri një video thirrje me një menaxher të stafit në Seul duke përdorur një telefon prototip Samsung 5G. Ai gjeti se cilësia e thirrjes është më e qartë se një video thirrje e bërë nëpërmjet LTE.

Kreu i Samsung, DJ Koh, tha se kompania ka punuar ngushtë me telekompanitë për ofrimin e shërbimeve tregtare 5G. Prodhuesi korean i telefonit thuhet se do të lansoj një telefon 5G vitin e ardhshëm.

Përveç SK Telecom, ofruesit e rrjetit KT dhe LG Uplus gjithashtu kanë lansuar rrjetet tregtare 5G në Korenë e Jugut.

Për momentin, klientët e ndërmarrjeve mund të marrin shërbime në këtë rrjet; pritet të vihet në dispozicion për publikun në mars 2019. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

AirPod 2 mund të kenë ngjyrë të zezë metalike

Armend Emurllahu

Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

Qëndrim Ibrahimi

Instagram me mundësinë e dërgimit të mesazheve përmes desktopit të kompjuterit

Armend Emurllahu

Apple pritet të lansoj modelet e reja iPad dhe AirPod 2 muajin e ardhshëm

Armend Emurllahu

Google bën gati versionin e ri të aplikacionit për navigim

Kushtrim Guraj

Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën

Armend Emurllahu

Google krijon aplikacion që transkripton të folurën, për të ndihmuara ata që kanë probleme me dëgjim

Qëndrim Ibrahimi

Vlera e ‘faqes së parë të internetit’ shkon në tre miliardë dollarë

Kushtrim Guraj

Facebook hedhë poshtë pretendimet se News Feed iu sjellë postime nga vetëm 26 llogari

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: