RTV Pendimi
Goodlife
Samet taurs
Auto Lider
Royal
Reklama e Fatmirit
Shkenca dhe teknologjia

Kinë, gjendet fosil 150 milionë vjeçar i breshkës

Muslim Shop

Në jugperëndim të Kinës është gjetur fosil 150 milionë vjeçar i breshkës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit të agjencisë Xinhua, një fermer i cili jeton në rajonin Chongqing ka gjetur një shkëmb në formë të guaskës së breshkës.

Vajza e tij e fotografinë e guaskës së breshkës të cilën e gjeti babai i saj e shpërndau në faqen e rrjetit social Wechat.

Fotografitë tërhoqën vëmendjen e paleontologëve të Parkut Gjeologjik në Chongqing, pas së cilës fermeri u ftua në park që të ekzaminohet fosili.

Si rezultat i hulumtimit u vërtetua se fosili është i vjetër 150 milionë vjeçar. Theksohet se fosili i breshkës do të ekspozohet në muzeun në këtë rajon.

Postimet e ngjajshme

Shitja globale e telefonave për Huawei është më e lartë se ndonjëherë më parë

Zyrtare: OnePlus lajmëron datat dhe kohën e lansimit të OnePlus 7

Qëndrim Ibrahimi

Alibaba shpërndan postën me anë të “njohjes së fytyrës”

Qëndrim Ibrahimi

Telefonët iPhone 5G mund të arrijnë vitin e ardhshëm, me procesorët nga Qualcomm

Qëndrim Ibrahimi

Fluturimi i parë i aeroplanit më të madh në botë, krahët e së cilit janë më të gjatë se një fushë futbolli

Qëndrim Ibrahimi

Samsung pritet të lansoj katër modele Galaxy Note 10

Qëndrim Ibrahimi

Samsung shfaq kamerën rrotulluese të Galaxy A80

Qëndrim Ibrahimi

Korea e Jugut lanson rrjetin 5G, para kohës së pritur

Qëndrim Ibrahimi

​Prezantohet taksi fluturues kinez pa pilot

Qëndrim Ibrahimi