RTV Pendimi
Ne prang te ramazanit
Goodlife
Akademi Kuranit
Flyer Fahrschule struga
Auto Lider
“Jetimat e Ballkanit” ndihmojnë familjen Maraj të bëhen me banesë të re
Lajme

“Jetimat e Ballkanit” ndihmojnë familjen Maraj të bëhen me banesë të re

Muslim Shop

Familja Maraj nga Peja e cila jetonte në kushte shumë të vështira ekonomike e sociale, sot ka marrë një lajm të mirë.

Ata e kishin të pamundur të ndërtojnë një shtëpi dhe të strehohen aty.

Por sot shoqata “Jetimat e Ballkanit” bashkë me kryetarin e Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri i kanë dorëzuar çelësat e një banese kësaj familje.

“Jemi informuar nga RTV Dukagjini se familja Maraj kishin mbetur në rrugë dhe kishin një fëmijë të sëmurë që është trajtuar në Turqi. Kemi komunikuar edhe me kryetarin e komunës, gazmend Muhaxheri, dhe rezultati është ky që po e shihni sot”, deklaroi për RTV Dukagjinin, humanisti Halil Kastrati.

Edhe i pari i Pejës shprehet i kënaqur më këtë bashkëpunim më shoqatën e drejtuar nga Halil Kastrati, pasi ai thotë se ishte munduar të gjej një zgjidhje të përkohshme për këtë familje, por ndihma nga shoqata “Jetimat e Ballkanit”, bëri që një familje të largohet nga rruga.

“Na menduam të bëjmë një zgjidhje të përkohshme, të paguajmë qiranë për tre muaj e pastaj të shohim për ndonjë zgjidhje tjetër, por falë intervenimit të hoxhës, u bë një zgjidhje fatlume për këtë familje”, tha kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri.

Astrit Maraj, shprehu falënderime për të gjithë ata që e ndihmuan të bëhet me një strehë./Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Bombë në veri të Mitrovicës

Armend Emurllahu

Zvicër: 10 milionë franga ndihmë refugjatëve në Bangladesh

Armend Emurllahu

Marinat e Pakistanit dhe Turqisë zhvillojnë stërvitje të përbashkët

Armend Emurllahu

Iran, gjendet skelet njeriu i lashtë 5 mijë vite

Armend Emurllahu

Erdoğan: Turqia në epokën ku çdo qytetari i janë garantuar të drejtat dhe liritë

Armend Emurllahu

Mbretëresha Elizabeth II uroi presidentin Thaçi për 11 vjetorin e Pavarësisë

Armend Emurllahu

Deklarata e Pavarësisë vendoset në kryeqytet

Armend Emurllahu

Trump uron Thaçin për 11-vjetorin e Pavarësisë, përmend marrëveshjen Kosovë-Serbi

Kushtrim Guraj

BE me deklaratë për taksën: Është shkelje e CEFTA-s

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: