RTV Pendimi
Goodlife
Akademi Kuranit
Auto Lider
Flyer Fahrschule struga
Industria gjermane e makinave në dyshim mbi ndikimin e emetimeve të naftës
Shkenca dhe teknologjia

Industria gjermane e makinave në dyshim mbi ndikimin e emetimeve të naftës

Muslim Shop

Përpjekjet gjermane për të rregulluar emetimet e makinave kanë kënaqur ambientalistët, por kanë rritur panikun në industrinë e prodhimit të tyre.

“Është pozitiv fakti që ky debat intensiv po zhvillohet në Gjermani dhe ai duhet të bazohet në studime serioze shkencore”, theksoi Bernhard Mattes, shef i Shoqatës Gjermane të Motoristëve të Industrisë (VDA), për gazetën ”Handelsblatt”.

”Rregulloret nuk mund të funksionojnë siç duhet nëse ligjet themelore nuk vihen në diskutim’’, tha ai.

Standardet e oksidit të azotit përdoren në disa qytete gjermane si një justifikim për ndalimin e automjeteve me naftë në interes të përmirësimit të cilësisë së ajrit.

Ky vendim po ndikon në industrinë automobilistike gjermane.

Postimet e ngjajshme

Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

Qëndrim Ibrahimi

Instagram me mundësinë e dërgimit të mesazheve përmes desktopit të kompjuterit

Armend Emurllahu

Apple pritet të lansoj modelet e reja iPad dhe AirPod 2 muajin e ardhshëm

Armend Emurllahu

Google bën gati versionin e ri të aplikacionit për navigim

Kushtrim Guraj

Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën

Armend Emurllahu

Google krijon aplikacion që transkripton të folurën, për të ndihmuara ata që kanë probleme me dëgjim

Qëndrim Ibrahimi

Vlera e ‘faqes së parë të internetit’ shkon në tre miliardë dollarë

Kushtrim Guraj

Facebook hedhë poshtë pretendimet se News Feed iu sjellë postime nga vetëm 26 llogari

Armend Emurllahu

Snapchat përmirëson dizajnet e papërshtatshme, përditësimet e para vetëm në Android

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: