RTV Pendimi
Goodlife
Kompania Ziel Bau
Flyer Fahrschule struga
Auto Lider
Shëndetësi

Ilaç kundër kokëdhimbjes

 

Ibnul Kajjimi në librin e tij ‘Zadul Mead’, në pjesën speciale rreth
Mjekësisë pejgamberike ka thënë:

“Lyerja e kokës me vaj (vajimi i kokës) të kokrrës së zezë, bënë dobi kundër kokëdhimbjes së ftohtë.

Forma e dytë: “Lyerja e vendit të dhimbjes së kokës duke fërkuar me vaj të kokrrës së zezë”

Forma e tretë: “Përzihet vaji i kokrrës së zezë me vaj ulliri, dhe ky pomponim pikohet në hundë”

Postimet e ngjajshme

Mishi i kuq hap rrugë për sulme të zemrës

Kushtrim Guraj

Kërpudhat dhe ushtrimet fizike – çelësi për shëndet të mirë gjatë dimrit

Kushtrim Guraj

Gjethet e mentes përmirësojnë funksionet e trurit, sistemin tretës dhe ekuilibrat hormonalë

Kushtrim Guraj

Këshilla për higjienën

Kushtrim Guraj

Dr. Selami Sylejmani, ligjëroi në Kongresin e parë Kroat për diagnostifikim dhe gjinekologji që po mbahët në Kroaci

Kushtrim Guraj

Proteinat e dëmshme në zorrën qorre shkaktojnë sëmundjen e Parkinsonit

Kushtrim Guraj

Gështënja!

Hevzi Hasani

Pijet më të dobishme për organizmin tonë

Kushtrim Guraj

Shërimi përmes ‘tokëzimit’

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: