RTV Pendimi
Goodlife
Hapja e xhamis
Samet taurs
Auto Lider
Shkenca dhe teknologjia

Hyundai i30, më i gjerë dhe më i sigurt!

Muslim Shop

Sipas asaj që është bërë e ditur shitja e modelit të ri, Hyundai i30 nuk do të fillojë para pranverës së vitit 2017. Koreanët i kanë mbajtur gati dimensionet e njëjta si te paraardhësi (4.340/1.795/1.455 mm, hapësira ndërboshtore 2.650 mm), derisa automobili vizualisht i ngjanë Hyundai i40.

Brendësia megjithatë është bërë nga materiale më cilësore, më të bukura në pamje dhe më të buta në prekje. Sistemi i ri “infotainment” tani mbështet aplikacionet “Apple carplay” dhe “Android auto”, kështu që me këtë Hyundai i30 nuk mbetet mbrapa nga konkurrenca,

Për siguri kujdeset tempomati “adaptues”, ndërsa prodhuesi i tij thotë që ky model do të jetë më i gjerë se paraardhësi (vëllimi i bagazhit është rritur për 15 litra, tani i ka 395 litra) si dhe ky thuhet se do ta ketë ngasjen më të mirë.

Oferta e motorikës ende nuk është përfunduar por parashikohet  se Hyundai i30 përveç atij atmosferik 1.4-litra me benzinë që ofron 100 KF, do të shfrytëzojë edhe motorin 1.0 me trecilinda dhe 120 KF, sikurse edhe atë të riun 1.4-litra turbo me 140 KF. Sa i përket motorëve më naftë, 1.6 CRDi (që te paraardhësi i kishte 110 KF dhe 133 KF) tani do të jetë në dispozicion në version më të dobët me 95 kuaj fuqi./(Zëri)

Postimet e ngjajshme

Alibaba shpërndan postën me anë të “njohjes së fytyrës”

Qëndrim Ibrahimi

Telefonët iPhone 5G mund të arrijnë vitin e ardhshëm, me procesorët nga Qualcomm

Qëndrim Ibrahimi

Fluturimi i parë i aeroplanit më të madh në botë, krahët e së cilit janë më të gjatë se një fushë futbolli

Qëndrim Ibrahimi

Samsung pritet të lansoj katër modele Galaxy Note 10

Qëndrim Ibrahimi

Samsung shfaq kamerën rrotulluese të Galaxy A80

Qëndrim Ibrahimi

Korea e Jugut lanson rrjetin 5G, para kohës së pritur

Qëndrim Ibrahimi

​Prezantohet taksi fluturues kinez pa pilot

Qëndrim Ibrahimi

Mbyllet Google+

Qëndrim Ibrahimi

Xiaomi promovon sërish telefonin e tyre të palosshëm

Qëndrim Ibrahimi